Erdoğan’ın “Dolar Alan Yaya Kalır” Sözüyle Dolarlarını Bozan Çift Verdikleri Karardan Memnun

2015 yılında Erdoğan’ın “Dolar alan yaya kalır” sözünden hareketle tüm dolar birikimini bozarak Türk Lirasına geçen Hüdaverdi çifti verdikleri karardan memnun olduklarını ve kararlarının arkasında durduklarını belirttiler.

“Allaha Çok Şükür Yaya Değiliz, Ancak Şu An Benzin Alacak Durumumuz Yok”

Konula ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hüsnü Hüdaverdi “2015 yılının başlarında bir tarlamız satılmıştı. Biz de tabii cahil insanlarız, sağa sola sorduk. Onlar da çok bilirmiş gibi dolar alın dediler. Yüz bin lira kadar bir paramız vardı, biz de o zamanın parasıyla 42.000 dolar aldıydık. Doları aldıktan birkaç gün sonra Sayın Erdoğan’ın televizyonda “Dolar alan yaya kalır” dediğini duydum. Hanıma söyledim, o da sen bilirsin dedi. Ben de ‘Yahu ben devletin başından daha mı iyi bileceğim?’ diyerek dolarları Türk Lirasına çevirdim. Verdiğim karardan dolayı son derece mutluyum. Yani Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde yaya kalmadık ancak şu an benzin alacak durumumuz da yok. Bu şekilde yol alıyoruz.” dedi.

“Atın Yemi Biterse Belki Bir Eşek Buluruz, Belki de Yokuş Aşağı Salarız Arabayı”

Kaparoz muhabirinin ‘Bugünkü aklınız olsa aynı şeyi mi yapardınız?’ şeklindeki sorusunu yanıtlayan Hüsnü Hüdaverdi “Yani dünü, bugünü geçelim de genel olarak bizim bir aklımız olsaydı zaten bu durumlara düşmezdik. Biz her zaman büyüklerimiz ne derse onu yaptık. Pişman da değiliz tabii ancak durumumuzu da görüyorsunuz. Zam üstüne zam geldi. Benzine paramız yetmeyince biz de arabaya at koştuk. Atın yemi bitince artık ne halt ederiz bilmiyorum. Yaya kalmayız tabii. Belki bir eşek buluruz arabaya koşacak, belki yokuş aşağı salarız, yani bugünden bir şey söylemek de zor. O gün geldiği zaman genel olarak şartlara ve televizyona bakarak karar veririz. Ama bir kez daha tekrar ediyorum: Biz verdiğimiz karardan dolayı çok mutluyuz. Bugün de kararımızın arkasındayız. Gene dolarım olsa gene bozarım ama dolar falan yok. Siz de var mı acaba fazla dolar?” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...