Erdoğan’ın Konuşmasıyla Kur Artışı Arasındaki Bağlantıyı Buldu, Üniversitede Döner Ustası Oldu

Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde çalışan öğretim görevlisi Dr.Zafer Kurtul, Kur Artışı Teorisi adındaki bir makalesinin yayımlanmasının ardından, döner ustası olarak üniversite kantininde görevlendirildi.

“Cumhurbaşkanımızı Televizyonda Gördükten Biraz Sonra Dövizin Arttığını Fark Ettim”

Teorisiyle ilgili bilgi veren Dr.Kurtul “Televizyon seyrederken haberlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşma yaptığını gördüm. Seyrederken, alttan bir yazı geçti. Dövizde ani artış yazıyordu. Ben o an için bunu önemsemedim. Ancak ertesi hafta benzer bir programda gene aynı bant geçti. Birkaç kez daha bu durum tekrarlanınca acaba bu iki olay arasında bir bağlantı olabilir mi diye araştırmaya başladım. Yaklaşık üç yıllık veriler aynı şeyi söylüyordu. Cumhurbaşkanımız konuşunca bunu fırsat bilen döviz yükseliyor, konuşması bitince düşüşe geçiyordu” dedi.

“Boş Zamanlarımda A Haber ve Bloomberg TV İzliyorum”

Açıklamaların sürdüren Dr.Zafer Kurtul “Yaklaşık bir buçuk yıl bu bağlantı üzerine çalıştım. O dönemde üç bin lira gibi bir param vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşma durumuna göre bu parayı dövizle TL arasında oynattım. Şu an iki yüz yirmi bin dolarım var ve artmaya devam ediyor. Boş zamanlarımda A Haber ve Bloomberg izliyordum. Cumhurbaşkanımız konuşmaya başlayınca dolara, konuşması bitince TL’ye geçiyordum. Bu bilgileri kullanarak denklemi yazıp, gerekli düzeltmeleri de yaptıktan sonra makalemi hazırladım. Yayımlandığı anda büyük bir ses getirdi teorim.” dedi.

“Matematik Olayını Gözünde Büyütme, Gelecek Dönerde”

Son görevlendirme ile ilgili bilgiler de veren Dr. Kurtul “Yayınların ardından Sayın Dekanımız beni yanına çağırarak tebriklerini sundu. Bana ‘Döner sever misin?’ dedi. Açıkçası ben o anda yemek ısmarlayacak diye düşündüm. Ancak niyeti farklıymış. Beni üniversitedeki döner kürsüsünün başına getirmek istediğini söyledi. ‘Matematik olayını gözünde büyütme, gelecek dönerde’ dedi. Düşünmek için biraz zaman istedim. Ailemle de görüştükten sonra teklifi kabul ettim. Şu an kantinde tavuk döner kesiyorum. Maaşı fena değil. Ders vermiyorum, araştırma yapma zorunluluğu da yok. Havaların ısınmasıyla birlikte biraz sıcak olmaya başladı tezgâh ama kışın da avantajı var tabii. İşimden memnunum. İlerisi için farklı planlarım var ancak şu anda açıklamak istemiyorum.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...