Fakıbaba’nın Demeci Üzerine Harekete Geçen Ekipler Eşek Kesimi Yapılan Mezbahayı Kapattı

Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, dün yaptığı konuşmada ucuz et satışıyla piyasayı dengelediklerini belirterek “Pahalı et satanlar, bu fiyata ayak uydurmalı. Eşim 29-31 liradan kırmızı et alıyor, 70 liraya alıyorsan o senin problemin” demişti. Fakıbaba’nın demeci üzerine harekete geçen polis ekipleri, ucuz etin izini sürerek bakanın oturduğu mahallenin iki sokak ilerisinde eşek kesimi yapılan kaçak bir mezbaha belirledi. Düzenlenen baskın sonunda piyasaya kaçak et süren şebeke kıskıvrak yakalanırken, sağ olarak bulunan eşekler doğaya bırakıldı.

“Sayın Bakanın Evine İki Sokak Mesafede Eşek Kesimi Yapılan Mezbaha Tespit Edildi”

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilisi “Dün Sayın Bakanımızın demecini sizler de televizyonlarda görmüşsünüzdür. Bizim gıda işlerine bakan ekibimizden bir kişi, Sayın Bakanın konuşmasından kuşkulanarak, bakanımızın oturduğu semtte bir fiyat araştırması yapmış. Normalin altında fiyatlarla et bulunabileceği yönündeki duyumlar üzerine etin kaynağını sorgulayan polisimiz, yarım günlük bir araştırmanın sonunda bakanımızın evine iki sokak mesafede ağırlıklı olarak eşek kesimi yapılan bir mezbaha tespit etmiş. Herhangi bir ruhsatı bulunmayan bu kaçak işletmenin giriş ve çıkış noktalarını da şüpheli gören polisin bildirimleri üzerine operasyon için bugün öğlen saatlerinde düğmeye basıldı.” dedi.

“On Dört Kişilik Kaçak Et Şebekesi Kıskıvrak Yakalandı”

Yaklaşık yirmi polisin katılımıyla düzenlenen operasyon hakkında da bilgi veren yetkili “Saatler 13:30’u gösterdiğinde mezbahaya giren bir polisimizin ‘Arkadaşlar gelin burası çok ucuz’ şifreli mesajıyla operasyon başladı. Dışarıda bekleyen polislerin içeri girmesiyle bir anda neye uğradığını şaşıran kaçak et şebekesi kısa süre içinde teslim oldu. Arkadaşlarımız yaklaşık otuz dakika içinde Ucuz Etin Yahnisi Operasyonunu başarıyla tamamladılar. Buradan polislerimize çok teşekkür ediyorum. Yirmi beş adet eşeğimiz canlı olarak kurtarılırken, on dört kişilik kaçak et şebekesinin tüm üyeleri de tutuklandı.” dedi.

Açıklamasının sonunda kaçak etle ilgili olarak bilgilendirme de yapan yetkili, vatandaşlardan ucuz diye kaynağını bilmedikleri etleri almamalarını ve Türk hayvancılığını bitirecek kişilere itibar etmemelerini istedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...