Nasuhi Güngör Kendi Kitabı İçin Sert Konuştu: “Yazar Bir Tarafından Uydurup Yazmış”

Muharrem İnce’nin, Erdoğan’ın partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’le görüştüğü yönündeki iddiasına dayanak olarak gösterdiği Nasuhi Güngör’ün kitabı için kitabın yazarı Nasuhi Güngör’den sert yanıt geldi.

“Yazarın Bir Tarafından Uydurduğu Deli Saçması İddialar”

Kitabındaki Erdoğan’ın parti kurmadan önce, Amerika’da yaşayan Gülen’e yaptığı ziyaretle ilgili bölümlerin haber sitelerinde yayınlanmasının ardından ulaştığımız Güngör “Arkadaşlar kitap maalesef tam bir deli saçması, mesnetsiz iddialar bir araya getirilip kitap diye piyasaya sürülmüş. Hadi yazar bir tarafından uydurup yazmış, yayınevi nasıl olup da basıyor bu rezil iddiaları? Dedikoduları, yalanları, zırvaları basarak hangi amaca hizmet ediyor bu yayınevleri? Hadi yayınevi bastı diyelim, insanlar niye okuyor benim yazdığım abuk sabuk yalanları. Yazarın tümüyle bir tarafından uydurduğu iddialar bunlar. Nerden biliyorsun diyecek olanlara şunu söylemek istiyorum: Bu kitabı ben yazdım, bu kitabın affedersiniz ne boktan bir kitap olduğunu benden iyi kimse bilemez.” dedi.

“İnsan Kendi Söylediği Yalanı Bilmez mi Yahu, Siz Ne Biçim İnsansınız”

Açıklamalarını sürdüren Güngör “Efendim kitabın falanca sayfasındaki iddialar şöyleymiş böyleymiş, bunlar boş laf. Kitabın elle tutulur tek sayfası yok. Baştan sona yalan. İnsan kendi söylediği yalanı bilmez mi yahu, siz ne biçim insansınız. Yazar, antin kuntin iddiaları bir araya getirip boş beleş bir kitap yazmış. Yani şunu kitap diye okuyanın da aklına sıçayım. Maalesef ülkemizdeki okur kalitesi çok düşük. Şu kitaba para verip alıyorlar.

Ben yazar olarak genelde bu tür dedikodu, yalan dolan tarzı kitaplar yazıyorum. Benim gazeteciliğime bakın, haberlerin de çoğu böyledir. Sallamasyon tarzı deriz biz meslekte. Atmasyon yani. İnanmayan benim Haber Dairesi Başkanı olduğum dönemdeki TRT’nin haberlerine baksın. Haberlerin %90’ı böyledir. Biz ekip olarak sallarız arada tesadüfen doğru denk geldiği de olur ama nadiren. Yani yeni bir şey de değil. Bendeki yalan olayı çocukluktan başlıyor. Ben de böyle bir insanım işte. Rabbim bu tarz bir insan olarak yaratmış beni. Ben ne yapayım?” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...