Ulaştırma Bakanlığı “Seçimlerde Hile Olmayabilir mi? Endişelerini Giderdi: “Seçim Günü Sosyal Medya Engellenecek”

Bazı vatandaşların “Galiba bu sefer seçimlerde hile olmayacak” şeklindeki düşünce ve değerlendirmeleri bugün Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen bir bilgilendirmeyle son buldu. 24 Haziran seçimlerinde anormal görülen yayınların engelleneceği belirtilen açıklama ile vatandaşın endişeleri de giderilmiş oldu.

“Sosyal Medyada Bir Şey Olma İhtimaline Karşı Anormal Gördüğümüz Yayınları Engelleyeceğiz”

Seçimle ilgili olarak yapılan hazırlıklar hakkında bilgi veren bir yetkili “Seçimde herkes görev başında olacak. Çünkü sosyal medyada bir şeyler olma ihtimaline karşı hesaplar takip edilecek. Anormal gördüğümüz yayınları engelleyeceğiz. Normal bulduklarımız yayınlanabilecek. Yani şimdi konumuz bu değil ama memlekette de o kadar çok anormal insan var ki, bayağı bir yayın engellenecek gibi görünüyor. Normal insan mı kaldı?” dedi.

“Mesela Bu Sorunuz Bence Anormal, Bunu Engelleyelim Biz”

Kaparoz muhabirinin “Anormal yayın nedir?” sorusunu da yanıtlayan Ulaştırma Bakanlığı yetkilisi “Mesela bu soru bence çok anormal. Seçim günü olsaydı biz bu anormal soruyu engellerdik. Aslında şu anda da engelleyebiliriz ama bilemiyorum. Hadi engelleyelim bunu biz. Pardon, soru neydi? Evet, evet hatırladım. Anormal yayın nedir? Bize anormal gelen yayın anormal bir yayındır. Eğer bir yayın bize normal geliyorsa o yayın normaldir. Yani bakın ne kadar basit anlattım. İnanır mısınız, şu anda buldum bu açıklamayı. Aklıma geldi söyledim” dedi.

“Vatandaş Rahat Olsun, Biz Her Şeyi Ayarladık”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Seçimle ilgili her türlü hazırlığımız tamam. Vatandaşımız rahat olsun. Mümkünse o gece uyusunlar. İyice dinlensinler. Biz zaten her türlü tedbiri alıyoruz. Yani sandıklara bakalım, listeleri tutalım, bu tür işlerle uğraşmalarına gerek yok. Biz en güvenli şekilde halledeceğiz zaten. Her şeyi ayarladık. Adamlarımız hazır. A, B, C planlarımız var. Biri olmadı öbürünü deneyeceğiz. Ekip artık öğrendi işi. Ama bizim bilmediğimiz değişik bir şey de olabilir tabii. Onu da hemen öğreniriz, vatandaşımız bundan emin olsun. Sabaha kadar ayaktayız biz. Bari vatandaşımız uyusun. Hiç uyanmasın vatandaşlarımız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...