YSK: Açılan Sandıklardan %49 TAMAM, %51 DEVAM Tweeti Çıktı

Erdoğan’ın “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz.” açıklaması sonrasında vatandaşlar Twitter’da yüz binlerce TAMAM mesajı göndermişti. T A M A M etiketinin dünya gündemine girmesi üzerine bir açıklama yapan YSK yetkilileri, açılan sandıklardaki geçerli tweetlere göre DEVAM mesajlarının, TAMAM mesajlarından fazla olduğunu belirttiler.

“Kuşu Tutan Üsküdar’ı Geçti”

Adını açıklamak istemeyen bir YSK yetkilisi “Bize gelen bir müracaat üzerine vazifemiz olmamasına karşın oy sayar gibi tweet saydık. Saat 24:00 itibarı ile bizdeki sandıkların % 99’u açıldı. Geçersiz tweetler çıkartıldıktan sonra T A M A M tweetleri %49 oranında kalırken, DEVAM tweetlerini %51 olarak saymışız. Bakın bir iki kere de değil, tam dört kere saydık, gözlerimiz yoruldu saymaktan ancak doğru sonuçlara ulaştık. Sonuç olarak, az bir farkla da olsa milletimiz ‘yola devam’ demiştir. Vatandaşlarımız kesinlikle endişe etmesin, bize güvensinler. Bize güvenmeyip de kendileri saymaya falan kalkmasınlar. Aman ha. Biz en güzel bir şekilde sayıyoruz zaten. Artık elimizdeki sonuçlar için kesin sonuçlar diyebiliriz. Kuşu tutan Üsküdar’ı geçmiştir. Muhalif vatandaşlarımız evlerine dönebilir. Fondan hafifçe mehter girelim.” dedi.

“Twitter’da, Merkez İlçeler Dışında Kalan Sultanbeyli, Esenyurt Tweetleri Henüz Yok”

Gazetecilerin Twitter’daki sayıların farklı olduğunu belirtesi üzerine şu an için farklı mecralarda farklı sonuçların görülebileceğini söyleyen YSK Yetkilisi “Tabii Twittter öncelikle Beşiktaş, Kadıköy gibi bölgelerden gelen mesajları ilettiği için T A M A M mesajları biraz fazla gibi görünüyor. Bu bölgelerde neredeyse tüm sandıklar açılmış durumda. Oysa Esenyurt, Sultanbeyli gibi bölgelerde henüz sandıklar yeni açılıyor. DEVAM’ın güçlü olduğu bölgelerden gelecek oylarla birlikte sonuç %51’e %49 gibi DEVAM olacak. Artık yılların getirdiği bir tecrübeyle biz oyları saymadan bile sonuçları tahmin edebiliyoruz. Ama vatandaşımız merak etmesin, formaliteden de olsa bir sayım yapılıyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...