Cenaze ve Camilerden Sonra, CHP’lilerin Umumi Tuvaletlere Girişi de Zorlaştırılıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin cenazelere alınmamasına yönelik talimatından sonra harekete geçen AKP grubu, CHP’lierin umumi tuvaletleri kullanımına sınırlama getiren bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarı bu haliyle yasalaşırsa sokakta sıkışan CHP’lilerin umumi tuvaletleri kullanma imkânı tümüyle ortadan kalkacak.

“Çok Sıkışırlarsa Çevredeki HDP’li Arkadaşlarının Evlerine Gidip Oraya Yapsınlar”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AKP Grup Başkan Vekili “Biliyorsunuz dün Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun bir açıklaması olmuştu. Kendisi CHP’lilerin cenazelere alınmaması yönünde bir talimat verdiğini açıkladı. Bundan esinlenen arkadaşlarımız, cenazeler ve camiler dışında, bu CHP’lileri başka nerelere almayabiliriz diye düşünerek bir çalışma yapmışlar. Devlet dairelerine almayalım diyenler oldu ancak o zaman vergi ödeme imkânı kalmayacak denilerek bu öneriden vazgeçildi. Sonuç olarak AKP Grubundaki arkadaşlarımız CHP’lilerin umumi tuvaletleri kullanmalarının uygun olmadığı noktasında görüş birliğine vardı. Yani çok sıkışırlarsa, çevredeki HDP’li arkadaşlarının evlerine gidip tuvaletlerini oraya yapsınlar. Nasıl olsa birlikte yatıp kalkıyorlar. Bugüne kadar bazı şeylere göz yumduk ama artık o dönem geçti. Şimdi tam demokrasiye geçiyoruz. Öyle herkes istediği yere, istediği gibi sıçamayacak. Özellikle de bize oy vermeyenler.” dedi.

CHP, Eğer Tasarı Yasalaşırsa Konuyu Anayasa Mahkemesi’ne Götürecek

Uygulamaya karşı harekete geçtiklerini belirten bir CHP’li “Arkadaşlar bu uygulamanın amacı belli. Son derece antidemokratik bir yaklaşım. Böyle bir uygulamayı kabul etmemiz mümkün değil. Bizim partimizin yaş ortalaması 75 civarında. Çoğu arkadaşımız zaten umumi tuvalete bile yetişemiyor. Buradan açıkça söylüyorum, eğer bu tasarı yasalaşırsa, biz bu işi Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Oradan istediğimiz sonuç çıkmazsa AİHM’ye götürürüz. Orada da işler biraz yavaş ilerliyor ama kararı iptal ettirene kadar gerekirse çay, su içmez, olmadı altımıza bez bağlar öyle gideriz mahkemelere. Şikâyetimiz sonuçlanana kadar, tabii yasalara uymak durumundayız. Neticede bizler mülayim insanlarız. Hükümetimizin gösterdiği yere yaparız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...