Danışmandan İtiraf: “Erdoğan Milli Şeflik Konusunu Yanlış Anladı”

Kek ve simit tartışmaları tüm medyayı kasıp kavururken Erdoğan’ın danışmanlarından “Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Şeflik konusunu tamamen yanlış anladı” şeklinde bir itiraf geldi.

“Kendisi Millî Şef Unvanını Çok Beğendi Ancak Maalesef Yanlış Anladı”

Adını açıklamak istemeyen danışman “Biz bu başkanlık meselesini tartışırken Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Başkan’ unvanının çok Amerikanvari durduğunu ve bunun yerine daha millî bir ad bulup bulamayacağımızı sordu bize. Bir arkadaşımız da çağrışımları bizim parti tabanını rahatsız etmezse ‘Milli Şef’ diyebiliriz şeklinde bir öneri getirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız bu unvanı çok beğendiğini ifade ederek konuyu değiştirdi. Daha sonra bu kek, simit meselesi ortaya çıkınca ben kendisine ‘Efendim, bu kek, pasta konularını çok gündeme getirmesek’ şeklinde bir uyarı yaptım. Kendisi bana sinirlenerek ‘Yahu millî şef ol diyen de sizsiniz, meseleleri gündeme getirmeyelim diyen de’ şeklinde sitem etti. Ben o an, Sayın Cumhurbaşkanımızın meseleyi yanlış anladığını fark ettim ancak artık iş işten geçmişti, kendisine durumu açıklamaya cesaret edemedik.” dedi.

“Halkımız Endüstri 4.0 Yerine Yeniden Kek, Simit Konuşmaya Başladı”

Kaparoz’un sorularını yanıtlayan danışman “Sonradan arkadaşlarla da konuştuk. Zaten seçime on beş gün kalmış, bu saatten sonra kek, simit işinden vazgeçersek olmaz. Biz de en iyisi bununla gidebildiğimiz yere kadar gidelim dedik. Bu seçim de böyle oldu. Ama şu an yurttaşlardan aldığımız izlenimler gayet olumlu. Küçük bir ekip kurduk, halkın temayüllerini ölçmek üzere sokak sokak dolaşıyorlar. Kek limonlu mu olsun, kakaolu mu? gibi bir liste vardı ellerinde. Sahadan aldığımız bilgiler ‘beleş olsun da isterse ıspanaklı olsun’ şeklinde. Bu da bir moral kaynağı oldu bizim için. Çünkü her vatandaşın isteğine göre bir üretim yapmamız da mümkün görünmüyordu. Şu anda halkımız Kuantum, Endüstri 4.0 konuşmaktan vazgeçti. Kekle simitle de olsa gündemi yeniden ele geçirdik. Bu açıdan, her şeye rağmen geldiğimiz noktayı başarılı buluyorum.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...