Fakıbaba’nın Eşi Rusya’daki Özel Bir Firmadan Ucuz Doğalgaz Bularak Evine Bağlattı

Doğalgaza % 20 oranında zam yapılmasının ardından Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, eşinin Rusya’daki özel bir firmadan ucuza doğalgaz bulup kıştan önce evlerine bağlattığını söyledi.

“Vatandaş Her Şeyi Devletten Bekliyor”

Doğalgaz zammının çok büyütüldüğünü belirten Fakıbaba “Bazı çevreler hükümeti karalamak için bu zamları bir karalama kampanyasına dönüştürüyor. Tabii biz bunların kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Devlet zam yaptı diye şikâyet edeceğine, sen de gidip ucuzunu bulsana. Bakın benim eşim geçen ay internetten bulduğu bir Rus firması ile özel doğalgaz sözleşmesi imzaladı. Borular iki hafta önce evimize kadar ulaşmış durumdaydı. Dün gazımızı açtılar. Şu an bizim eve gelen doğalgaz, vatandaşların kullandığı zamlı doğalgaza göre %50 daha ucuz. Komşulara da satış yaptığımız için bize bedavaya geliyor gibi bir şey. Vatandaş her şeyi devletten bekliyor. Devlet sana bu fiyattan getiriyor ama sana zorla satmıyor ki. Sen araştırmanı yap, çarşıda sor, pazarlığını yap alternatif kanallara bak. Sen enayi gibi her şeyini devletten alıyorsan kendin bilirsin ama sonra gelip de bize laf etme. Hiç kusura bakma ama bu fiyattan doğalgaz alıyorsan salaklık sende”. dedi.

“Dünyada Doğalgaz Çıkartan Onlarca Firma Var”

Zamla ilgili eleştiride bulunan vatandaşlara sitem eden Fakıbaba “Yani vatandaşlarımızı anlamakta zorlanıyorum. Sen evine boruyla geldi diye doğalgazı açıp kullanmak zorunda mısın? Dünyada doğalgaz çıkartan onlarca firma var, gidin görüşün, teklif alın. Evinize gelen her satıcıdan bir şey alıyor musunuz? Açmayın kardeşim vananızı. Elektrik pahalıysa kur bahçeye ufak bir sistem, üret kendi elektriğini. Büyütülecek olaylar değil. Evimize elektriğin nasıl geldiğini bilmiyorum ama ben evlendiğimizden beri elektrik faturası ödediğimizi hatırlamıyorum. Eşim diye söylemiyorum ama su, elektrik, doğalgaz fiyatı için bir kere bile bana yakınmamıştır kendisi.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...