İşletme Bölümünü Bitirip Ekonomist Olan Erdoğan: “Ekonomi Okuyanlar da Veteriner Oldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuoyuna açıklanan diploması çok büyük bir dramı da ortaya çıkarttı. Diplomasında işletme bölümünü bitirdiği görülen Erdoğan, daha önce kendisinin ekonomist olduğunu açıklamıştı.

“CeHaPe Zihniyeti Yüzünden Oldu”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Erdoğan “Bizim dönemimizde eğitim gerçekten çok kötü durumdaydı. Girdiğiniz bölümden çıkmak mümkün değildi. Bakın ben işletme okudum, işletmecilik benim hayalimdi. Günler geceler boyunca bu hayali kurdum. Ailem komşulara işletmeci olacağımı söyleyip övünürlerdi. Ancak nasıl oldu ben de bilmiyorum, bir baktım ki ekonomist olmuşum. Bizim şanssızlığımız CeHaPe döneminde okumak oldu. Bakın bizim Binali Bey ziraat mühendisliğini kazanmıştı ama gemi mühendisi oldu. Kendisi mezun olduktan sonra durumu fark edene kadar iki yıl gemilerde domates, biber yetiştirmiş. Bizim dönemde ekonomi okuyanların hepsi veteriner çıktılar. Veterinerlik okuyanlar da işletmeci olmuş diye biliyorum. Yani o kadar karışık ki ne okuduğumuzu bilemeden geçti yıllarımız.” dedi.

“Üniversite Olarak Bizim Sayın Cumhurbaşkanımız Falanca Bölümümüzden Mezundur Dememiz Uygun Değil”

Konuyu araştıran Kaparoz ekibinin sorularını yanıtlayan üniversite yetkilisi “Sayın cumhurbaşkanımız ekonomistim diyorsa ekonomisttir. Değilim diyorsa değildir. Bizim üniversite olarak Sayın Cumhurbaşkanımız falanca bölümümüzden mezundur dememiz uygun değil. Bu noktada herkesin haddini bilmesi lazım. Sayın Erdoğan bölümünü söyler biz de gerekeni yaparız. Biz kendisini işletme bölümü mezunu olarak biliyorduk ama kendisi ekonomi mezunuyum diyorsa o geçerlidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyanının yanında bizim beyanımız ancak mesnetsiz bir iddia olabilir. Bu noktayı özellikle vurgulamak istiyorum ki her durumda Sayın Cumhurbaşkanımızın beyanı esastır. Bu aradan eğer uygun görülürse benim farklı bir önerim olacak. Değişken diploma gibi bir şey de tanzim edilebilir. Otellerdeki ‘Her Şey Dahil Sistem’ gibi düşünün. Yani hangi bölüm isteniyorsa onu kapsayacak genel bir diploma gibi” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...