Oturma Eylemi Yapanlara Karşı Kılıçdaroğlu Ekibi de Bina İçinde Oturma Eylemi Başlattı

Kılıçdaroğlu ve ekibi Genel Merkez binası önünde oturma eylemi yapan CHP’lilere karşı bina içinde oturma eylemi başlattı. Haber merkezlerine ulaşan bilgilere göre beş yıl sürmesi beklenen eylem boyunca Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve ekibi koltuklarına oturarak eylemcileri protesto edecekler.

“Biz de Onları Oturarak Protesto Ediyoruz”

Konu hakkında açıklama yapan Gürsel Tekin “Bildiğiniz gibi Genel Merkez binamızın önünde bazı CHP’li arkadaşlar bir oturma eylemi başlattılar. Elbette yapabilirler, haklarıdır. Ancak bizim de onları protesto etme hakkımız var. Sayın Genel Başkanımızın ‘Biz de onları protesto edelim, biz de oturma eylemi yapalım’ şeklinde bir önerisi oldu. Bugünkü MYK toplantısında oturma eyleminin nerede ve nasıl yapılacağını tartıştık. Sonuçta onlar dışarıyı kapmışlar, biz de içeride kendi koltuklarımızda oturma eylemi yapalım dedik. Beş yıl boyunca koltuklarımızdan ayrılmayacağız, gerekirse evimize de götüreceğiz koltuklarımızı. Bakın şurada yerel seçimlere az bir süre kalmış. Biz İstanbul ekibi olarak kaç yıldır bunu bekliyoruz. İhaleye aç kalmış iş adamı arkadaşlarımız, belediye başkanı olacak inşaatçılarımız kapıda bekliyor. Lütfen yani.” dedi.

Tuncay Özkan, Bülent Tezcan, ve Gamze İlgezdi Koltuklarında Oturarak Halay Çekecekler

Eylem hakkında açıklamalarını sürdüren Gürsel Tekin “Eylemlerimizin adı oturma eylemi. Yoksa son derece coşkulu bir eylem olacak. Davul zurna getirdi arkadaşlar. Biz koltuklarımızda otururken Tuncay Özkan, Bülent Tezcan ve Gamze İlgezdi arkadaşlarımız da kendi koltuklarında halaya duracaklar. Bu sırada bazı sloganlar atılacak. Ben onları da söylemek istiyorum size:

Oturma Hakkımız Engellenemez!
Hak, Hukuk, Deri Koltuk!
Her Yer Koltuk, Her Yer Oturuş!
Otura Otura Kazanacağız!

Tarihe geçecek bir mücadele vereceğiz. Koltuk mücadelesi mi dersiniz, oturma direnişi mi artık bilemiyorum ama eşi benzeri görülmemiş bir eylem olacak bu. Arkadaşlar da incelediler. Türkiye’de bir kamu kurumunda benzeri bir direniş hareketi olmuş, Fenerbahçe’de buna benzer bir durum var, bir de 300 kiloluk bir arkadaş varmış. Ancak bunların hepsi şu an koltuklarından kalkmış durumdalar. Biz mücadelemizi bu örneklerden de öteye taşıyacağız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...