Teröre Büyük Darbe: Kettle Kullanımına Sınırlama Getiriliyor

Hükümet, teröre büyük darbe vuracak kettle uygulaması için düğmeye bastı. Taslak çalışmaya göre kettle kullanımı İçişleri Bakanlığı iznine tabi olacak ve 60 gün içinde başvuru yapmadan izinsiz olarak kettle kullananlar, teröre yataklık ve teröriste çay demlemek şüphesiyle tutuklanarak yargılanacaklar.

“Acelen Ne, Niye Çayını Çaydanlıkta Demlemiyorsun?”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bakın arkadaşlar, bildiğiniz gibi bizim kültürümüzde çay, çaydanlıkta ağır ağır demlenir. Biz dedelerimizden, ninelerimizden böyle gördük. Yani elli yıl önce kettle diye bir alet mi vardı, eskiden biz çayımızı nasıl içiyorduk diye bir düşünelim lütfen. Kettle denen alet maalesef teröristlerin elinde bir nevi kalaşnikof olmuş. Çayını orada demliyor, suyunu orada ısıtıyor. Işığından moral destek, buharından şifa buluyor. Bombadan bile daha tehlikeli, bomba dediğin bir kere patlıyor işlevi bitiyor. Kettle öyle mi, her gün her saat birliğimize, beraberliğimize karşı fokurdayıp duruyor. Niyeti iyi olan insan çayını çaydanlıkta demler. Ancak kaçak göçek tipler, bir an önce kaçmak isteyen art niyetli kişiler kettle kullanır.” dedi.

“Teröre Karşı Savaşırken Kettle İle Mücadeleyi İhmal Ettik”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Kettle’ın kullanılmaya başlamasıyla Türkiye’de terörün şiddetlenmesi tarihsel olarak aynı döneme rastlıyor. Elbette bunu bir tesadüf olarak görmek isteyenler ve var. Ama biz onların kim olduğunu da çok yakından biliyoruz. 90’lı yıllar hem terörün, hem kettle kullanımının azdığı yıllar oldu. O dönemde biz bütün enerjimizi teröre harcadık, kettle ile hiç mücadele etmedik. Teröristlerin kettle’da demlenmiş çaylarını yudumlarken ülkemiz için hain planlar yapmasına izin verdik. Ancak şu anda iş değişti, belki biraz geç oldu ama bizler bugün kettle denen bu aletin ne kadar zararlı bir şey olduğunu anlamış durumdayız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...