Alkole Gelen ÖTV Zammı Sonrası, Bakır Boru Üreticilerinden Hükümete Teşekkür

Hükümetin alkollü içkilere yaptığı %15,5 oranındaki ÖTV zammı sonrasında bakır boru ve damıtma ekipmanları piyasası hareketlendi.

Bakır Boru ve Damıtma Kazanı Üreticileri Derneği Hükümete Teşekkür Etti

Bakır Boru ve Damıtma Kazanı Üreticileri Derneği Başkanı Sami Etil “Hükümetimiz sanayicileri korumak için elinden geleni yapıyor. Bakın tam seçim dönemiydi, işler düştü derken bugün gelen haber sonrasında telefonlarımız yeniden çalmaya başladı. Öğleden sonra gelen siparişlerle bir çok esnafın yüzü güldü. Allah hükümetimizden bin kere razı olsun. Sadece bakır boru ve damıtma kazanı değil, anason tohumu konusunda da canla başla çalışıyorlar. İnanın şu an siparişlere yetişemeyecek noktadayız. Lütfen kimse de çıkıp hükümetimize laf etmesin. Bizim devlet büyüklerinden tek isteğimiz aynen bu şekilde devam etmeleri. Desteklerini bizden esirgemesinler, sayelerinde üç kuruş para giriyor cebimize. Artık giderek büyüyen bir sektör oluyoruz, çalışan sayımız on binlerle ifade ediliyor. Hükümetimiz madem bu yola girdi, geri dönmesinler. Her ÖTV artışı sonrasında, bizim ürünlerimize olan talep gözle görülür biçimde artıyor.” dedi.

“Bakır Boru ve Damıtma Kazanı Alana, Üzüm Pekmeziyle Anason Tohumu Bedava”

ÖTV zammıyla hareketlenen bakır boru piyasasındaki rekabet, firmaların düzenlediği kampanyaları da hızlandırdı. Kaparoz’a açıklamalarda bulunan bir atölye sahibi “Bugün itibarı ile başladığımız bir kampanya hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum: Bakır boru ve damıtma kazanı alan müşterimize üzüm pekmeziyle anason tohumunu da bedava veriyoruz. İsteyen kişiye gidip özel kurulum yapıyor hatta ilk mahsulden sonra ilk kadehi de birlikte içiyor, masaya muhabbet getiriyoruz. Biz daha ne yapalım? Yeter ki vatandaşımız mutlu olsun. Sistemini kursun, radyosunu açsın, mezesini yapsın, gerisini de bize bıraksın. Bakın yüzlerce müşterimiz var. ÖTV zammını, Endonezya’daki sel felaketi gibi uzaktan dinliyorlar. Ucu kendilerine dokunmuyor tabii. Bizim ekipmanlara zam gelmesin de isterse alkollü içkilere her gün zam yapsınlar.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...