CHP Sertleşiyor: OHAL İçin Bıraktığı Sakalı Kesen Aytuğ Atıcı, Bu Kez Burun Kıllarını Uzatıyor

OHAL kalkana kadar sakalını kesmeyeceğini söyleyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL’in kaldırılmasından sonra sakalını kesmişti. Valilere aşırı yetkiler tanıyan yasanın TBMM’ye sunulmasının ardından bir açıklama yapan Atıcı, bu kez de burun kıllarını uzatarak farklı bir protestoya başlayacağını söyledi.

“Sakal Bırakmasam OHAL Kalkmazdı”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Aytuğ Atıcı “Arkadaşlar bu konuda alçakgönüllü olmayacağım, kimse kusura bakmasın. OHAL’e en sert ve en uzun süreli tepkiyi ben verdim. İki yıldır sakalımı kesmeyerek iktidarı dar alana hapsettim. Sakalım uzadıkça ne yapacaklarını şaşırıp iyice köşeye sıkıştılar. Bugün herkes biliyor ki OHAL bu sayede kalktı. Halkımız bu direnişimiz sayesinde bugün OHAL’den kurtulmuş durumda. Sakalımın her teli destansı mücadelemizin bir sayfasıdır. Bakın çok açık söylüyorum dünyada başka bir örneği de yoktur. Yani yıllarca hapiste yatarlar, dağları mesken tutarlar, kendilerini açlığa mahkûm ederler, daha neler neler… Ama bizim gibi sakal bırakarak böyle tabiri caizse tereyağından kıl çeker gibi bu direniş olayını halleden kimse yok. Bizim açımızdan bir riski de yok. Yani sakal bıraktın diye kimse de bir şey diyemiyor. Ben bütün direnişçilere bunu öneriyorum, sakal bıraksınlar, tırnak uzatsınlar. Dişlerini fırçalamasınlar beş gün, ne olacak yani? Yapılmayacak bir şey mi?” dedi.

“Bu Cennet Vatan İçin Bütün Kıllarım Feda Olsun”

Açıklamalarını sürdüren Atıcı “Şimdi OHAL kalktı diye sevinirken yeni bir tasarının Meclis’e geldiğini öğrendik. Yani OHAL’i kaldırıp sakalımı kestirdikten sonra şimdi bir nevi arka kapıdan içeri girme telaşındalar ancak biz bu numaraları yutacak insan değiliz. Kendilerine ‘Hodri meydan!’ diyorum. Hiç akıllarına gelmeyen bir direnişe başlıyorum bugünden itibaren. Eğer bu tasarı yasalaşırsa burun kıllarımı uzatıp yasa iptal edilene kadar da kesmeyeceğim. Bun bir tehdit olarak algılamasınlar. TBMM iradesine saygımız sonsuz ancak bazı sonuçlar da direnerek, mücadele ederek alınabiliyor. Ben de sakalımı uzatmadan bunlar olsun isterim ama ne yazık ki olmuyor. ‘Dinsizin hakkından imansız gelir’ diye güzel bir sözümüz var. Biz imansız değiliz tabii. Onu da belirtmiş olayım. Evet arkadaşlar. Bu cennet vatana bütün kıllarım feda olsun.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...