Hükümetten Tasarruf Tedbiri: Aynı Haberi Yazan Yandaş Gazetelerin Sayısı Azaltılıyor

Hükümet, seçim sonrasında ilk iş olarak tasarruf tedbirlerini uygulamaya koydu. İktidarın yönlendirilmesiyle haber yapan Habertürk Gazetesi bugün son baskısını yaparak okurlarına veda ediyor.

“Zaten Haberi Biz Yazıp Gönderiyoruz, Ne Gerek Var Bu Kadar Gazeteye?”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan bir hükümet yetkilisi “2018 yılı hepimiz için zor bir yıl olacak. Biz de hükümet olarak harcamalarımızı nasıl düşürebiliriz diye düşünerek bazı kararlar aldık. Bunlardan bir bölümü de basın yayın kuruluşlarıyla ilgili. Biliyorsunuz bize bağlı olarak yayın yapan onlarca gazete ve haber kanalı var. Burada görev yapan arkadaşlar gazetecilikten ziyade halkla ilişkiler anlayışıyla çalışıyorlar. Biz bu arkadaşlarımızdan yeterince yararlandık. Son olarak seçim döneminde de görevlerini yerine getirdiler. Biz de oturup baktık, ortada bir tane haber ama otuz tane haber kanalı var. Zaten haberi de biz yapıyoruz, başlığı biz buluyor, fotoğrafı biz seçiyoruz. E kardeşim o zaman ne gerek var bu kadar gazetede, bu kadar adam çalıştırmaya dedik. Her işi kendimiz yapıyorsak, bırakırız iki, üç tane gazete. Buradan halkımız bilgiyi alır. Böyle bir savurganlık ülkemiz için de zararlı. Bugünden sonra yandaş dediğimiz haber kanalları ve gazetelerin sayıları giderek azalacak.” dedi.

“Hedef Tek Gazete, Tek Radyo, Tek Televizyon”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Eskiden ne güzeldi, bir tane kanal vardı TRT’de. O da devlete bağlıydı zaten. Şimdi yüzlerce kanal var, her birini kendimize bağlamak istediğimiz zaman hem çok gürültü, patırtı kopuyor hem de pahalıya mal oluyor. Birkaç yıl içinde bunları tek gazete, tek kanala indirebilirsek vatandaşımızın sırtından büyük bir yükü kaldırmış olacağız. Burada çalışan sunucu, muhabir ve köşe yazarı arkadaşlarımızı da kabiliyetlerine göre işletmelerimizdeki kredi kartı pazarlama, mobilya satışı, oto yıkama yağlama gibi bölümlerde çalıştıracağız. On yıldır ağızlarını eğip bükmekten bir tuhaf olmuşlar ama ortada bırakacak halimiz de yok tabii. Bakacağız bunlara.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...