Merkez Bankası: “Aslında Rahip Brunson Fena Adam Değil”

Piyasalarla ilgili açıklama yapan Merkez Bankası, ABD’nin serbest bırakılmasını istediği Rahip Brunson’un sanıldığı kadar kötü biri olmadığını, arkadaşları tarafından yanlış yönlendirildiğini belirtti.

“Hangimizin Kusuru Yok ki?”

Bu sabah açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Sözcüsü “Rahip Brunson öyle söylendiği gibi bir insan değil. İlk başta soğuk biri gibi duruyor ama zamanla ısınıyorsunuz. Teke tek konuştuğunuzda çok iyi, belki arkadaş ortamı biraz bozuk olabilir, ailesel sorunları olabilir. Yani hepimizin başına gelebilecek bir şey. Biz Merkez Bankası olarak Rahip Brunson gibi insanlara daha toleransla yaklaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Ülkesine gitmesi, bir hava alıp isterse dönmesi yararlı olabilir. Biraz insani açıdan bakıldığında herkes bunu görecektir. Yani bakın ben dün geceden beri bakıyorum rahibin fotoğrafına, her baktığımda daha güzel görünüyor gözüme. Nur yüzlü bir insan. Mesai arkadaşlarıma da sordum hepsi aynı şeyi söylüyor. Tanımayanlar bile ‘şeker gibi bir insana benziyor’ diyor. Hangimizin kusuru yok ki? Biraz da bu yönden bakalım lütfen.” dedi.

“Dışarıda İyi Ama Kilisede Arkadaşlarının Gazına Geliyor”

Kaparoz muhabirinin “Daha düne kadar kendisinin azılı bir ajan olduğu yönünde yayınlar yapılıyordu” şeklindeki hatırlatması üzerine açıklamalarını sürdüren Merkez Bankası Sözcüsü “Bakın, ortaokul yıllarında biz de birbirimize ‘ajan’ diye takılırdık. ‘N’aber ajan?’ derdik arkadaşlarımıza. Onlar da bize ‘İyilik ajan, senden n’aber?’ derlerdi. Biz de onlara ‘İyilik’ derdik. Onlar da bize başka bir şey derdi. Yani bu kişi yirmi yıldır ülkemizde, ajan olsa daha önce fark edilmesi lazımdı. Dışarıda konuşun pırlanta gibi bir kalbi var ama kiliseye girince değişiyor. Yani kilisenin atmosferinden olabilir, mumlardan falan olabilir. Bazen gerçekten de etkileniyor insan. Ben bile kendime güvenmediğim için gitmiyorum kiliselere. Sezar’ın hakkı Sezar’a, bir kere ayak kokusu olayını çözmüş adamlar. Neyse konumuz bu değil. Kiliseye girince arkadaşlarının da gazıyla istenmeyen şeyler söylemiş olabilir ama farklı ortamlarda son derece iyi niyetli bir insan. Zaten söyledikten hemen sonra da pişman oluyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...