Milli Eğitim ve Turizm Bakanlığından Ortak Proje: ETS’den Tur Alana Maya Okullarında %20 İndirim

Milli Eğitim Bakanlığı ile Turizm Bakanlığının ortak konularda birlikte hareket etmek için bir araya geldiği toplantıdan sürpriz bir karar çıktı. Bakanlık müsteşarları tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 – 2019 dönemi için geçerli olmak üzere ETS’den üç gün ve üzerinde tur satın alanlara Maya Okullarında %20 indirim uygulanacak.

“Proje Hem Turizmde Hem de Eğitimde Başarıyı Hedefliyor”

Toplantı sonrasında açıklama yapan Turizm Bakanlığı müsteşarı Gülçiçek Balta “Bugünkü toplantıda hedefimiz iki bakanlığın ortaklaşa gerçekleştirebileceği projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmaktı. Sayın Bakanlarımız söze ‘İşler nasıl?’ diye başlayınca, bir şekilde işyerleriyle ilgili bir gündem oluştu. Bakanlarımız tur satışlarındaki düşüş ve yeni yıl için yeterince kayıt alınamaması gibi konular hakkında konuştular. ‘Bunu nasıl aşarız?’ noktasında çeşitli öneriler istediler. Daha önce özel bir beyaz eşya firmasında yöneticilik yapmış bir arkadaşımız ‘Tur alana bedava eğitim verelim’ dedi ancak hesaplamalar sonunda Milli Eğitim Bakanından ‘Kurtarmıyor’ yanıtı geldi. ‘Kayıt yaptırana tur hediye edelim’ önerisiyse Turizm Bakanımız tarafından ‘Her turun fiyatı farklı, başka yere gitmek isteyen kişiye bunu anlatamayız’ denilerek geri çevrildi.” dedi.

“Tanıtımlarda Bakanlık Bütçelerinin Kullanılacak Olması Özel Kurumların Sırtına Yük Binmesini Engelleyecek”

Açıklamalarını sürdüren Gülçiçek Hanım “Yaklaşık dört saat boyunca hesaplamalar yapıldı, maliyetler incelendi, kâr oranları masaya yatırıldı ve nihayetinde iki bakanımızın da mutabık olduğu bir nota üzerinde uzlaşıldı. Yeni öğretim yılında ‘Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?’ sloganıyla duyurusu yapılacak bir proje olacak. İki bakanlık yalnızca okumak, ya da yalnızca gezmek değil, ikisinin bir arada düşünülmesi gerektiğini vurgulayan yayınlar yapacak. Eğer tahminlerimiz gerçekleşirse hem kayıtlarda hem de tur satışlarında bir patlama olacak. Kampanya tanıtımlarında bakanlık bütçelerinin kullanılacak olması ise kurumların maliyetlerinde herhangi bir artış yaratmamasını sağlayacak. Eğer bu proje tutarsa yeni yılda bakanlıklarımızın çok daha farklı kampanyalarla karşınızda olacağını söyleyebilirim.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...