Yalova’da 193 Bin TL’lik Tuvaleti Tahrip Eden Saldırganlar Üç Aydır Tuvalete Çıkmamış

Yalova’da, Dünya Tuvaletler Birliği tarafından 193 bin liraya yaptırılan ancak açılışından üç gün sonra saldırıya uğrayan tuvaletle ilgili soruşturma derinleşirken gözaltına alınan saldırganların uzun süredir tuvalete çıkamadıkları belirlendi.

“Saldırganlarda Kronik Kabızlık Bulgusu Var”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan belediye yetkilisi “Bildiğiniz gibi, Yalova’nın kardeş şehri olan Güney Kore’nin Suwon kentinin talebi doğrultusunda, Dünya Tuvaletler Birliği tarafından şehrimize bir tuvalet yaptırılıp 20 Temmuz’da törenle açılmıştı. Ne yazık ki hizmete girdikten kısa bir süre sonra tuvaletimiz saldırıya uğradı. Çevredeki güvenlik kameraları devre dışı bırakıldıktan sonra kapı kolları sökülüp kapılara da zarar verilmiş. Güvenlik güçlerimiz saldırganları yakalamak için yoğun bir çalışma başlattı ve hemen ardından saldırganların yakalanarak gözaltına alındığını öğrendik. Biraz önce, dün yakalanarak gözaltına alınan üç kişinin suçunu itiraf ettiği bilgisi elimize ulaştı. Saldırganlarda kronik kabızlık bulgusu var. Saldırıyı gerçekleştiren kişi, üç aydır tuvalete çıkamıyormuş.” dedi.

“Başkaları Patır Patır Yapıyor, Biz Burada Kıvranıp Duruyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Ebette henüz konuşmak için erken, önce mahkemenin kararını bekleyeceğiz. Ancak ifadelerle saldırıdaki tahribat bilgileri örtüşüyor. Olayın arkasında çekememezlik var. Yani çekememezlik derken olayı, tuvalete çıkamayan kişiler açısından ele almak lazım. Üç ay boyunca sıçamamak o kişilerde nasıl bir fiziksel tahribat yarattı, nasıl bir psikolojik sıkıntıya soktu insanları bilemiyoruz. Saldırganlardan birisi ifadesinde kötü niyetle hareket etmediklerini, gazetedeki 193 milyar TL’lik tuvalet haberini görünce heves ettiklerini söylemiş. İfadeye göre kabız olan arkadaşlarıyla birlikte şanslarını bir de burada denemeye karar vermişler. Ücretlerini ödeyip içeri girdikten sonra biraz ıkınıp sıkınmışlar ama maalesef istenen sonuç hasıl olmamış. Bu sırada yanlarındaki tuvaletten patır patır sesler duyunca ‘Başkaları ne de güzel yapıyor, biz neden böyle kıvranıp duruyoruz’ şeklinde bir bunalım yaşamışlar. Bir cinnet hali gibi. Öylece tuvaletten çıkıp her yere saldırmışlar. Kapıları, kulpları kırıp dökmüşler. Şu an devam eden bir dava olduğu için daha fazla konuşmak istemiyorum ama belediye olarak elbette bu zararın tazmin edilmesini talep edeceğiz.” dedi

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...