Ekonomideki Rahatlama Üzerine Kurban Bayramının 9 Gün Daha Uzatılması Gündemde

Hükümete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, tatil süresince doların sabit kalması ve ekonomik parametrelerin bozulmaması nedeniyle Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün daha uzatılması düşünülüyor.

“Biz Tatildeyken Ekonomi Son Derece Düzgün Seyrediyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Şu an verilmiş net bir karar yok ancak izlenimlerimiz ekonominin biz çalışmadığımız zamanlarda daha stabil bir seyir izlediği yönünde. Merkez Bankası çalışanları da bir rapor hazırlamışlar. ‘Son Beş Günde Ne Yaptık?’ adlı rapor toplam bir sayfadan oluşuyor. Raporu şöyle özetleyebilirim: Hiçbir şey. Yani biz bir şey yapmadığımız zaman ekonomik durumumuz iyi gidiyor. Aslında bu da bizim başarımız tabii. Her şey o kadar iyi kurgulanmış ki hiçbir şey yapmasanız da sistem kendiliğinden düzgün gidebiliyor. Birisi müdahale etse bu mükemmel düzen bozuluyor. Ama bürokratlarımıza ve yöneticilerimize de ‘Gelin, bütün gün koltuklarınızda oturun, hiç konuşmadan günü tamamlamayın’ diyemiyoruz. İlla bir şeyleri kurcalıyor, bir demeç veriyorlar. Bu açıdan en verimlisi bizim tatilde olmamız. TÜİK de bir rapor hazırladı. Son on beş yılın istatistikleri incelendiğinde, bizim tatilde olduğumuz dönemlerde ekonomik verilerde kesinlikle bir bozulma olmamış. İlk planda Kurban Bayramı tatilinin bir dokuz gün daha uzatılması düşünülüyor. Eğer her şey beklendiği gibi giderse, tatilin bitimine dokuzar gün daha ekleyerek 2018’i bitirebiliriz.” dedi.

“Sayın Cumhurbaşkanımız İnternetsiz, Televizyonsuz, Sessiz Bir Dağ Köyünde Bir Yıl Boyunca Tatil Yapabilir”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Tabii bu söylediklerim sadece bürokratlar için geçerli değil. Bakanlar ve Sayın Cumhurbaşkanımız için de geçerli. Batı ülkelerine bakın, belli bir süre çalışan insanlar en az bir yıl hatta bazen iki yıl çalışmaya ara veriyorlar. Bizim yöneticilerimizin bunlardan ne eksiği var. Yıllardır gece gündüz çalışıyorlar. Bana sorarsanız Sayın Cumhurbaşkanımız bir yıl boyunca kesintisiz bir tatil yapabilir. Öyle internet, televizyon, telefon olmayan bir bölgede dinlenebilir. Yani açıklama yapmak bile insanı yoruyor. Bakın ben şimdiden yoruldum mesela. O açıdan, hem Bakanlarımız hem de Sayın Cumhurbaşkanımız, örneğin bugünden başlayarak önümüzdeki bir yılı hiçbir şeyle uğraşmadan geçirirlerse, bence on numara bir tatil olur. Onlar için tabii. Bir dağ köyü olabilir veya kimsenin bilmediği bir ormanlık alan. Ülkemiz cennet gibi, her bölgemizde saklı köşelerimiz var. Ekonomik parametreler de en azından daha kötüye gitmez diye tahmin ediyorum. Zaten şu anki halimize bakınca, daha kötü ne olabilir ki?” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...