Erdoğan: “Amerikan Arabalarıyla Sokaklarda Turlayan Sayın Bahçeli Neyi Amaçlamaktadır?”

Devlet Bahçeli’nin Amerikan arabalarına olan ilgisi Erdoğan’ın tepkisini çekti. Varını yoğunu Amerikan arabalarına yatıran Bahçeli’nin televizyonlara yansıyan görüntüleri üzerine Erdoğan’ın yakın çevresine bu durumdan memnun olmadığını belirttiği öğrenildi.


“Adamlar Bize Ticari Savaş Açıyor, Biz de Amerikan Arabalarından Koleksiyon Yapıyoruz”

Kulislerde dolaşan haberlere göre Erdoğan bir yakınıyla söyleşirken Devlet Bahçeli’den şikâyet etti. Bahçeli’nin araba merakını eleştiren Erdoğan “Amerikan arabalarıyla başkent sokaklarında turlayan Sayın Bahçeli neyi amaçlamaktadır? Kendisi bir bakıyorum Ford arabayla gelmiş, bir bakıyorum Buick. Geçen gün gazetede gördüm kendisine eski model bir Chrysler araba almış diye. Aynı gazetede Chevrolet ile çekilmiş fotoğrafları da var. Yani bir tane olsa anlayacağım ama sen Amerikan hayranı gibi neden adamların bütün arabalarını garajına diziyorsun? Hem de böyle bir dönemde. Adamlar bize savaş açıyor, biz de onların araba markalarından koleksiyon yapıyoruz. Bakın bizim Tofaş serimiz var. Doblo’muz var. Neden sürekli bir Amerikan arabası peşinde koşuluyor anlamıyorum. Partisinden de geçen gün açıklama yaptılar dolar hesabımızı TL’ye çeviriyoruz diye. Yahu biz kaç senedir dolarları TL’ye çevirin diye bağırıyoruz, sen neden hâlâ dolardasın? Meğer bunlar bütün parayı dolarda tutuyormuş. Dolar 7 olunca, vatan millet, Sakarya edebiyatı ile TL’ye geçtiler.” dedi.

“Amerikan Arabalarının Plakalarına Bakılırsa Hepsinin TC’li Plakalar Olduğu Görülecektir”

Şikâyetler kulağına gelen Bahçeli’nin ise yakınlarına “Yani bizim otomobil tutkumuzu kimse başka yerlere çekmesin. Benim garajdaki Amerikan arabalarının plakasına bakılırsa hepsinin TC’li plakalar olduğu görülecektir. Ayrıca biz yakınlarımızı okusunlar diye Amerikan okullarına da göndermedik. Paralarımızı başka ülkelere transfer etmedik. Bazı siyasilerin 2015’e kadar verdikleri mal varlığı beyanlarına bakın, hepsinde USD ya da Euro vardır. Yani sen bir ülkenin başındasın ama paranı Amerikan veya Alman parasına yatırıyorsun. Eğer bu kadar yerli malı merakı varsa, önce kendileri Doblo’ya binsin. Makam araçlarının içinde numunelik bir tane yerli araba var mı? Ayrıca benim bütün arabalar da Amerikan arabası değil. İçlerinde Alman malı Mercedes’le İsveç Volvo da var.” dediği öğrenildi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...