Konyalı Bilim Adamları %100 Yerli Telefon Geliştirdi

ABD’nin uygulamaya koyduğu yaptırımlardan sonra hırslanarak eve kapanan Konyalı bilim adamları, yedi gün içinde %100 yerli cep telefonu ürettiklerini açıkladılar.

“Geniş Cepli Pantolonlarla Daha İyi Uyum Sağlıyor”

Konyalı bilim adamları tarafından geliştirilen telefonun anteni tamamıyla açıldığında 3 km’lik bir menzile sahip oluyor. Telefonla daha uzak mesafelerde görüşme yapmak şu an için mümkün değil. Sim kart olmadan da çalışabilen akıllı telefonla internete bağlanmak için telefonla birlikte internet kafeye gitmek gerekiyor. Bir saatlik sürekli kullanım sonunda 80°C’ye ulaşan telefon, otomatik olarak kendisini kapatıyor. Telefonun yeniden açılabilmesi için on beş dakika kadar buzdolabında tutulması yeterli oluyor.

Özellikle geniş cebi bulunan İspanyol tarzı pantolonlarla daha rahat bir kullanım sunan telefon, parmak izini de algılayabiliyor ancak herhangi bir işlem yapmıyor. Sadece algılıyor.

Ekran kırılmasına karşı ömür boyu garanti verilen modelde henüz bir ekran bulunmuyor. 220 volt elektrikle çalışan telefonun, plastik kasalı Standard ve metal kasalı Prestige modeli bulunuyor. Konyalı uzmanlar, Prestige modelini satın alan kullanıcıların telefonu mutlaka eldivenle kullanmaları ve kesinlikle kulaklarına temas ettirmemeleri gerektiğini söylüyorlar.

Prestige modelini kullanan kişiler, hem Standard, hem de Prestige modeline sahip kullanıcılarla konuşabilirken Standard modeline sahip olan kullanıcılar sadece kendi aralarında konuşabiliyorlar. Su geçirme özelliği de bulunan Prestige modeli tümüyle su içine düşürüldüğündeyse telefonun anteni bir şamandıra vazifesi görerek cihazın yüzeyde kalmasını sağlıyor.

Cep telefonuyla fotoğraf çekmek için fotoğraf makinenizin de yanınızda olması gerektiğini belirten Konyalı bilim adamları, telefon yanınızda olmasa bile çekimlerde bir sıkıntı yaşanmayacağını belirtiyorlar.

Test sürecinde telefonu kullanan vatandaşların görüşleri ise şöyle:

Müslüm C. (24): Telefon gerçekten çok güzel. İnsanın eline tam oturuyor. ‘Ben buradayım’ diyor. Ayrıca çok da sağlam. Bugün elimden düşürdüm, telefon bana mısın demedi ancak ayağıma düştüğü için ayağımı alçıya almak durumunda kaldık.

Saime H. (44): Telefon bir harika. Ben iki gündür kullanıyorum. Henüz bir görüşme yapamadım ancak genel olarak çok memnunum. Telefonu titreşim modundayken vibratör olarak da kullanabiliyorsunuz.

Bülent D. (48): Amerikan malı, pahalı bir telefon kullanıyordum, inanın bu onu sildi süpürdü diyebilirim. Ben bunu deyim olarak söylüyorum ama gerçek anlamda da telefonun ucuna süpürge aparatı takıldığında yerleri kolaylıkla silip süpürebiliyorsunuz.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Heyyt be ! Gözlerim yaşardı. Konyalı alimlerimizden mendil olarak kullanılabilen telefon konusunda da aynı hassasiyeti bekliyorum. Bir de ilk duyduğumda hoşuma gitmişti ama, akıllı telefon ismini de düzeltmek lazım diyorum. Mesela Akıllı-Uslu Milli Telefon gibi bir şey olmalı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...