Paris’teki Merkez Başkanları Yemeğine Türk Başkandan Çekince: “Evde Toplansak Ya”

Önümüzdeki hafta Paris’te yapılması planlanan Avrupa ülkeleri Merkez Başkanları yemeğine çağrılan Türk Merkez Bankası Başkanı “Dışarıda yemek yerine evde toplansak ya, hem daha sağlıklı hem daha ucuz” diyerek tepki gösterdi.

“Dışarıdaki Yemeklerin Yağı Ne Yağı, Salçası Nereden Geliyor Belli Değil”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türk Merkez Bankası Başkanı “Yıllardır bir alışkanlığın peşine düşmüş gidiyoruz. Yani dışarıda yemek yemek şart mı? Ben önceki sefer de kendilerini uyardım, ‘Herkes evinde yiyip gelsin çay içeriz’ dedim kabul edilmedi. Bu sefer de akşam yemeği için Paris’te gereksiz pahalı bir restoran seçilmiş. Açıkçası ben dışarıda yediğimiz yemeklere de güvenmiyorum. Yağı ne yağı, salçası nereden geliyor belli değil. ‘Herkes evinden kısırını, dolmasını getirsin, böyle bir piknik organizasyonu gibi yapalım’ dedim, hepsi bir bahane buldu. Yani konu kesinlikle para değil ama gelen hesapları da görseniz inanamazsınız. Ben gerekirse paramı gider bir garibana veririm ama gidip de orada tabağın kenarına sosla şekil yaptı diye elin adamına 100 Euro bayılamamam. Kimse kusura bakmasın.” dedi.

“Hesap İstendiği An, Türk Merkez Bankası Başkanı Tuvalete Gidiyor”

Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Alman Merkez Bankası Başkanı ise “Türkiye’nin durumunun sıkışık olduunu biliyoruz, ben özellikle aşırı pahalı bir yer olmasın diye arkadaşlardan rica ettim. Ancak bu kadar ülke bir araya gelmiş, gidip parkta piknik yapmamız veya köşe başındaki büfede ayaküstü atıştırmamız da mümkün değil. Türkiye’nin de bunu anlaması gerekiyor. Son iki toplantıdır zaten Türk Başkan hesap ödemiyor. Tam hesabı istiyoruz kendisi tuvalete gidiyor. Son sefer, bekleyelim dedik. Artık nasıl haber alıyorsa, heladan tam elli dakika çıkmadı. Biz hesabı ödedikten on beş saniye sonra göründü kapıda. Biz de bunları görmemezlikten geliyoruz. ‘Bu seferlik bizden olsun’ diyoruz ancak bizim bütçemiz de sınırsız değil. Arkadaşlarla da konuştuk, bu sefer fiks menü anlaşıp paraları yemeğin başında toplayacağız. Parasını ödemeyen kişiye servis yapılmayacak. Artık evinden getirdiği kısırı mı yer, çayını mı içer orasını bilemem.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...