“1919 Sonrasından Bir Ad Bulalım” Önerisi Kabul Gördü: 3.Havalimanının Adı Çerkez Ethem Havalimanı Oluyor

İstanbul’a yapılan üçüncü havalimanının adı nedeniyle muhalefetle iktidar arasında yaşanan anlaşmazlık tarafların uzlaşmasıyla sonuçlandı. Üçüncü Havalimanının adı Çerkez Ethem Havalimanı oluyor.

“1919 Sonrasına Ait Olsun Denilince Aklımıza Çerkez Ethem Geldi”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Muhalefet çok da anlayamadığımız bir refleksle Osmanlı dönemine ait bulduğumuz bütün adları bir bahane bulup beğenmedi. Bize en azından 1919 sonrasına ait adlar bulmamızı önerdiler. Biz de iyi niyetle bir çalışma başlattık. Arkadaşlar özellikle Kurtuluş Savaşı’nın ilk dönemindeki faaliyetleri nedeniyle Çerkez Ethem üzerinde durdular. Biz önerimizi muhalefetteki arkadaşlara da sunduk. En başta biraz itiraz ettiler ama daha sonra kabul ettiler. Kendilerine başka yatırımlarımız konusunda da bilgi verdik, düşündükleri başka adları bu yatırımlarımızda değerlendirebileceğimizi söyledik. Onlar da inandılar. Biz inanmazlar diyorduk ama inandılar, biz de hayret ettik. Neyse, sonuçta havalimanımız bir ada kavuştu. Bizim için önemli olan bu.” dedi.

“Bizim Önerdiğimiz Ad Olamıyorsa, Onlarınki de Olmasın Gibi Bir Anlayışla Sonuca Ulaştık”

Kaparoz’un sorularını yanıtlayan muhalefet yetkilisi ise “Yani tam istediğimiz bir ad olmadı ama öncekine kıyasla daha iyi bir noktadayız. İki tarafın da istediği bu değildi. ‘Bizimki olamıyorsa, onlarınki de olmasın’ gibi bir anlayışla sonuca ulaştık. Bizim uzlaşma kültüründen anladığımız bu. En azından, iki tarafın destekçileri de sonuçtan memnun değilse, bizim için bu direniş hareketi başarıya ulaşmış demektir.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...