“Başka Ülkelerde de Şarbon Var” Diyen Tarım Bakanı’ndan Rahatlatan Açıklama: “Onlar da Ölüyor”

Şarbonun bu yıl sadece Türkiye’de değil Romanya, Macaristan, Rusya ve Fransa gibi ülkelerde de görüldüğünü belirten Tarım Bakanı “Bu hastalık oralarda da görülüyor. Tabii çok tehlikeli bir hastalık. Bu ülkelerde de ölümler oluyor. Bu açıdan kendimizi yalnız hissetmeyelim. Herkes yaşıyor da bir tek biz ölüyormuşuz gibi bir durum yok. Herkes içini ferah tutsun, onlar da ölüyor.” dedi.

“Ucuz Et Yemenin Fıtratında Bu Tür Riskler de Var”

Açılamalarını sürdüren Tarım Bakanı “Bakın sayemizde ülkeye ucuz et geldi. Tabii ucuz olunca bazı ufak tefek eksiklikler de olabiliyor. Bizim çok güzel bir sözümüz vardır: ‘Ucuz etin yahnisi yavan olur’ diye. Burada yavanlıktan ziyade mikrobik bir durum oluşmuş. Ancak ucuz et yemenin fıtratında bu tür riskler de var. Bizim insanımız maalesef hem ucuz olsun hem de yahnisi güzel olsun gibi tuhaf bir yaklaşım içinde. ‘Ağaca çıkayım ama aşağı da düşmeyeyim’ gibi bir şey. Tabii ben de mutlaka aşağı düşülecek demiyorum ama on kişi ağaca çıkarsa oransal olarak biri de düşecek. Buna da normal bakmak lazım.” dedi.

“Zaten Sonunda Hepimiz Ölmeyecek miyiz?”

Konuya farklı bir açıdan bakmak gerektiğini söyleyen Bakan “Yani bir şekilde her canlı ölümü tadacak. Sonunda hepimiz zaten ölmeyecek miyiz? Bu panik neden o zaman? Bakın biz imanı güçlü bir milletiz. Biz daha doğarken bizim ne zaman, hangi nedenden öleceğimiz belli. Alnımızda yazıyor bu. Ben Tarım Bakanı olarak bunu değiştiremem ki zaten. Yani eğer vatandaşın alnında “Bu kişi şarbondan ölecek” yazıyorsa, o şarbon Brezilya’dan gelen gemiden iner, bir şekilde seni bulur. Her şeyden önce bizim bunu kabul etmemiz lazım. Buna itiraz eden kişinin inancından şüphe etmemiz gerekir. Dinine bağlı bir insan böyle şeyler dile getirmez.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...