EGM: “Kendini Cumhurbaşkanı Olarak Tanıtarak Kontör İsteyen Kişilere İtibar Etmeyin”

İstanbul’da yaşanan bazı olaylar üzerine EGM’den vatandaşlara yeni bir uyarı geldi. Kendisini cumhurbaşkanı olarak tanıtan kişilerin kontör taleplerine itibar edilmemesi istenen açıklamada cumhurbaşkanının vatandaşa kesinlikle bu tür taleplerle gitmediğinin altı çizildi.

“Cumhurbaşkanlığıyla Temas Kurduk, Kendileri Tarafından Kesinlikle Böyle Bir Talepte Bulunulmamış”

Konu hakkında bilgi veren Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilisi “Bugün birimlerimize gelen bilgilerden kimliği belirsiz kişilerin kendisini cumhurbaşkanı gibi tanıtarak vatandaşlardan kontör talep ettiklerini öğrendik. Vatandaşları bu tür hareketlere karşı uyarmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı ile temas kurduk, kendileri tarafından kesinlikle böyle bir talep olmamış. Artık hangi amaçla yapıldığını bilemiyoruz ama vatandaşlarımızın buna dikkat etmesi gerekiyor. Salataya limon, telefona kontör, anahtarlık, tornavida ne istenirse istensin emin olmadıkça kimseye herhangi bir şeylerini vermesinler.” dedi.

“Bazı Kişiler Kıyafetlerinin Üzerine Cumhurbaşkanı Yazıp, Her Yanlarını Cumhurbaşkanlığı Forsuyla Donatarak İddialarını Kuvvetlendirme Gayretindeler”

Açıklamalarını sürdüren EGM yetkilisi “Bu tür taleplerde bulunan kişilerin, kıyafetlerinin üzerine cumhurbaşkanı gibi yazılar yazıp, her yanlarını cumhurbaşkanlığı forsu ile donatarak iddialarını kuvvetlendirme gayretinde olduklarını tespit ettik. Vatandaşlarımız kendilerine bu taleple gelen kişilerden mutlaka kimlik bilgilerini istesin. Kimliğini görmeden kontör veya herhangi başka bir şey kesinlikle vermesinler.” dedi.

Kaparoz muhabirinin “Peki kimlik bilgileri tutuyorsa, vatandaşlarımız o zaman ne yapsın?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan yetkili “Yani öyle bir durum olacağını da sanmıyorum ama eğer olursa komple telefonu versinler. Yalnız telefonu vermeden önce bizden gelen SMS’i silerlerse seviniriz. Zaten biz EGM olarak, hafızada yer boşaltmak açısından, gönderdiğimiz SMS’lerin okunduktan sonra silinmesini tavsiye ediyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...