Erdoğan, Külliye Sınırları İçinde Kriz Sözcüğünün Kullanımını Yasakladı

Bazı çevrelerin sürekli ‘kriz’ demesi nedeniyle ekonomik olarak herhangi bir sorun yokken kriz çıktığının anlaşılması üzerine Külliye içinde ‘kriz’ ve benzeri çağrışımları olan sözcüklerin kullanımına sınırlama getirilmesine karar verildi.

“Külliye’de O da Yok, Mriz de Yok”

Müjdeyi bir basın toplantısı ile halka duyuran Erdoğan “Arkadaşlar ismi lazım değil bizim ülkemizde ondan yok işte! O da yok, mriz de yok. Bunlar dış güçler tarafından malinüpas… manülipas… işte her neyse. Kızım bu sözcüğü not alın, bunu da yasaklayalım. Zaten söylemiyoruz, niye serbest bunlar anlamak mümkün değil. Kim serbest bırakmış bunları?

Şimdi, burada mriz yok derken Beştepe Külliyesi sınırları içinde bulunduğumuzu da tekrar hatırlatayım. Bildiğiniz gibi, dünyadaki tüm gelişmiş ülkelerin içinde o ülkenin vitrini olan, itibarını yansıtan özerk bölgeler vardır. İtalya’da San Marino, Fransa’da Monako, İsviçre’de Lişteyn… Lişhen.. ştayn… yahu, kim bu konuşma metninin yazan, kriz, mriz, manilüpüsyon, liştehyan, gareziniz mi var bana? Neyse, konumuza geri dönelim, dediğim gibi gelişmiş ülkelerdeki modellerine bakarak kurduğumuz Beştepe Külliyesi’nde kesinlikle mriz yok! Hepsi skepül… sküpi… epilasyon! Bunu da not alalım lütfen!” dedi.

“İtibarda Tasarruf, İsrafta Tasavvur Olmaz”

Açıklamalarını sürdüren Erdoğan “Tabii Beştepe Külliyesi’nin coğrafi komşusu olup onu vergileriyle, emeğiyle, alın teriyle besleyen ülkenin içinde bulunduğu zor durum kamuoyunda rahatsızlık yaratmış olabilir. Ama tekrar hatırlatmak isterim, itibarda tasarruf, israfta tasavvur olmaz! Biz de vatandaşımız gibi kuru ekmek kemirmek isterdik ancak ülkemizin itibarı buna elvermiyor. Ülkemizin milletlerarası camiada saygınlık görmesi için, bizim bir elimizde somon, diğerinde suşi bulundurmamız gerekiyor. Beştepe ekonomisinin tropik bir meyveden etkilenmeyecek kadar güçlü olduğunu dosta düşmana göstermek zorundayız! Yoksa benim külliye memurum burada her gün kan kusup kızılcık smoothie’si içtim diyor. Avrupa’daki itibarımızı korumak uğruna mango alerjisinden komaya giren danışmanım var. Mriz dedikodusu çıkaran alçakları bir kez daha lanetleyerek sözlerime son veriyorum.” dedi.

Resepsiyonun bitmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından resepsiyon sözcüğünün de yasaklandığı bildirildi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...