Halkbank’tan Halk Günü Uygulaması: Her Cuma Vatandaşa Ucuz Döviz Satılacak

Halkbank, yükselen döviz fiyatları nedeniyle mağdur olan vatandaşa yönelik olarak haftada bir gün halk günü yaparak ucuz fiyattan dolar, euro satacağını duyurdu.


“İlk Gün Biraz Yığılma Olmuş Ama Zamanla Bunu da Aşacağız”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir banka yetkilisi “Bizi diğer bankalardan ayıran bir öğe var, biz halkımız için çalışan bir bankayız. Adımız da zaten bu yüzden Halkbank. Geçen hafta Genel Müdürümüz Ferit Bey, Balıkesir’de bir şube ziyareti sırasında kuyruktaki vatandaşlarla sohbet etmiş. Vatandaşlarımız döviz fiyatından şikâyet ederek, eskiden bu paraya iki yüz dolar alabiliyorduk, şimdi ancak yüz dolar alabiliyoruz diye dert yanmışlar. Müdürümüz de ‘Nasıl olur lan böyle bir şey, burası Halkbank, yani halkın bankası, hemen araştırılsın bu durum’ diyerek şube çalışanlarına ufak çaplı bir fırça atmış. Yapılan araştırma sonrasında vatandaşın haklı olduğunu öğrenen arkadaşlarımız marketlerde görmüş oldukları bir uygulamadan esinlenerek haftada bir gün halk günü olarak ucuz fiyattan döviz satışı yapılmasına karar vermişler. Halkımız da bu uygulamayı memnuniyetle karşılamış. İlk gün biraz yığılma olmuş ama zamanla bunu da aşacağız. Halkımızın ilgisinden memnunuz” dedi.

“Döviz Bürosunda 7.-TL’den Aldığım Doları, Burada 4.-TL’nin Altına Satın Alabiliyorum”

Görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını belirttiler:

Halise Özgenç (88): “Bizim mahalledeki döviz bürosunda 7 liradan aldığım doları burada 4 liranın altında bir fiyatla satın alabiliyorum. Buraya iki otobüsle geliyorum, bu yaşta zor oluyor ama gene de Allah hükümetimizden razı olsun. Son derece güzel bir uygulama.”

Mehmet Tüfekçi (33): “Vatandaş olarak uygun fiyatlı döviz bulmamız mümkün değildi. Hepsi de sözleşmiş gibi aynı fiyattan satıyor. Sabah evin yanındaki bankada 6 lira olan dolara öğlen merkezdeki döviz bürosunda bakıyorum 6,50 olmuş. Akşam eve dönerken alırım diyorum. Bakıyorum bizimki de fiyatını yükseltmiş. Halkbank bu tekelci anlayışı yıkmış oldu. Eğer halk günleri haftada iki güne çıkartılabilirse daha da memnun oluruz.”

Aysel Gözenek (18): “Halkbank’tan 150 liraya aldığım doları dışarıda 300 liraya sattım. Babama anlattım. İnşaatta çalışıyor kendisi. Ben bu kadar kazanamadım dedi bugün. Bir sonraki halk gününde inşaata gitmeyecek, benimle gelecek, ona da öğreteceğim. Halkbank vatandaşlara gerçekten çok önemli bir hizmet veriyor.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...