İdlib Zirvesi’nden Sonra: “Aslında Esed Fena Bir İnsan Değil”

Tahran’daki üçlü zirveden sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü “Aslında Esed öyle söylendiği kadar da kötü bir insan değil” dedi.

“Hangimizin Hatası Yok ki?”

Tahran’daki İdlib Zirvesinden sonra konuyla ilgili olarak gündemi değerlendiren Sözcü “Bugün Tahran’da İran, Türkiye ve Rusya’nın gerçekleştirdiği üçlü zirve bizce çok önemli bir iş birliğine işaret ediyor. Bu iş birliğini üç ülkeyle de sınırlamak doğru değil. Rusya veya İran gibi Suriye de bizim dostumuz. Bizde çok kötü bir adet var. Bir insanı ya melek yapıyoruz ya şeytan. Aynı Türk filmleri gibi. Sadece iyiler ve kötüler var, herkes uçta. Oysa gerçek hayat böyle değil. Bizim ülkemizde de Sayın Esed’i eleştiren bazı kişiler çoğu zaman aşırıya kaçtılar. Elbette kendisinin hataları var ancak hangimizin yok ki hatası? Şu an rahatlıkla söyleyebiliriz ki aslında Sayın Esed fena bir insan değil. Öyle Amerikalıların anlattığı gibi öcü falan kesinlikle değil. Nihayetinde bizim komşumuz. Bizden iyi mi bilecekler yani? Ona bakarsanız ne devlet başkanları var, Esed onların yanında melek gibi kalır.” dedi.

“Ben Esed Söylemini de Doğru Bulmuyorum”

Açıklamalarını sürdüren Smzcü “Sanatçımız Orhan Gencebay’ın çok güzel bir parçası vardır, ‘Hatasız Kul Olmaz’ diye. Esed’in de ufak tefek hatalarını görmememiz lazım. Neticede bizler burada bir aile gibiyiz. Aile içi meseleleri böyle ulu orta konuşmayı da ben doğru bulmuyorum. Esed mi dedim ben demin? Sayın Esed demek istemiştim. Yani kendisi bizim ortaokul arkadaşımız değil, o açıdan ben adıyla hitap etmeyi de uygun bulmuyorum. Hatta biraz daha ileri gitmek istiyorum. Aslında ben Esed söylemini de doğru bulmuyorum. Esad desek veya kendisi de uygun görürse İsot desek bence daha güzel olur. Tabii Sayın Esad veya Sayın İsot olarak. Artık bunları aşmamız lazım.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...