Şarbon Yüzünden Et Yemeyi Bıraktığını Açıklayan HC’ye Mahalle Kasabından Sert Yanıt: “Üç Yıldır Şarbon mu Vardı?”

İstanbul Silivri’de yaşayan kırk iki yaşındaki H.C.’nin sosyal medya hesabından şarbon şüphesi nedeniyle et tüketimine ara verdiğini açıklaması üzerine arkadaşı olan mahalle kasabı sert yanıt verdi. H.C.’nin açıklamasının altına “Son üç yıldır şarbon şüphesi mi vardı da et almıyordun? Şarbonu bahane etmeden önce gel de kasaptaki hesabını kapat.” yazan kasaba mahallelilerin de destek verdiği görüldü.

“Son Üç Yıldır Evine Götürdüğü Yarım Kilo Kıymayla Bir Kilo Tavuk Kanadı”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz muhabirine açıklamalarda bulunan Kasap Hayri Bileyik “Bu H.C.’yi eskiden tanırım. Çocukluk arkadaşım kendisi. Maalesef bir baltaya sap olamadı. İki gün çalışsa üç gün boşta gezen bir arkadaşımız. Evlendi, çoluğa çocuğa karıştı ama huyundan vazgeçmedi. Bakın hiç abartmıyorum son üç yılda evine bizim kasaptan götürdüğü toplam yarım kilo kıyma ile bir kilo da tavuk kanadı. ‘Nereden biliyorsun?’ diyeceksiniz. Bunları da ödemeyip hesaba yazdırdı. Üç yıldır defterde göre göre ezberledim artık. Etin kilosu üç kat arttı ama kendisi henüz hesabı kapatmadı. Telefonlarıma çıkmıyor, benimle karşılaşmamak için de evine arka sokaktan gidiyor. Sanki selam verse yakasına yapışacağım.” dedi.

“Eve Yemek Götüremiyor Diye Kendisini Ezik Hissediyor Olabilir”

Açıklamalarını sürdüren Bileyik “Dün şarbon haberleri çıkınca baktım Facebook’ta iki paragraf yazı döşenmiş. Artık et yemeyecekmiş de, kasaplar kendisine çeki düzen versinmiş de herkese saydırmış. Benim de bu şarbon tartışmalarından canım sıkkındı biraz, sonuçta ekmek kapımız. Bunu böyle ona buna sallarken görünce iyice sinirlendim, hırsımı bundan aldım. Kasaplara bok atmasa gene susacaktım. Eve yemek götüremiyor diye kendisini ezik hissediyor olabilir. Yani ben bunu da anlayışla karşılıyorum. Sen, şarbon ayağına ‘Et almıyorum’ diyerek olayı evde idare edersen kimse sana bir şey demez ama sosyal medyada kasaplara geçireyim de kahramanlık yapayım dersen işte o olmaz. Kasaplar mı sanki bu olayların sorumlusu? Biz neticede aracı gibiyiz. Neyse, işte olay bundan ibaret.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...