200.-TL’lik Taksi Fiyatları Nedeniyle Sabiha Gökçen’den 3.Havalimanına Uçak Geliyor

29 Ekim’de açılacak 3.Havalimanına otobüs dışında bir ulaşım olanağı olmaması ve Anadolu Yakası – 3.Havalimanı taksi fiyatlarının 200.-TL’ye yaklaşması nedeniyle, özellikle Anadolu yakasında oturanlar için Sabiha Gökçen’den Üçüncü Havalimanına uçak seferi yapılacağı öğrenildi.

“Havalimanına da Uçakla Gelinecek”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bizim bazı hesaplarımız açısından uygun da olsa kabul etmek lazım ki havalimanımız şehir merkezine biraz uzak. Özellikle Anadolu yakasından hesapladığımızda 60, 70 km’lik mesafeler söz konusu. Otobüse binmek istemeyen yolcularımız 150-200 TL’lik taksi ücreti ödemek durumunda kalacak gibi görünüyor. Geçen gün bir arkadaşımızın aklına geldi, ‘Yahu Sabiha’dan buraya uçakla gelsek kaç lira tutar dedi?’ Biz de bir araştırma yaptık. Bize gelen sonuçlar, taksiyle gelmeye göre Sabiha Gökçen Havalimanından Üçüncü Havalimanına uçakla gelmenin daha hesaplı olacağını gösteriyor. E zaten biz bu havalimanını niye yaptık ki? Daha çok sayıda uçak insin kalksın diye tabii ki. Bu şekilde hem havalimanının trafiği de artmış olacak. Bir hareketlilik olacak” dedi.

“Bir Taşla İki Kuş Vurmuş Olacağız”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarına devam eden yetkili “Şimdi özellikle Kartal, Pendik, Tuzla gibi ilçelerimizden Üçüncü Havalimanına gelecek vatandaşlarımıza ‘Bu kadar yol yapacağınıza gidin Sabiha Gökçen üzerinden aktarmalı bir uçuş alın, dilediğiniz yere hem daha hızlı hem de daha ucuz gidin diyeceğiz. Yok ben otobüslerde rezil olmak veya taksilerde donuma kadar soyulmak istiyorum diyen varsa o da buyursun taksiyle veya otobüsle gitsin. Bakın benzini mazotu geçtim, Üçüncü Köprü üzerinden gidiş-dönüş, sadece otoban parası bile 65.-TL’yi geçiyor. Aklın yolu bir. Yani iki. Biz bu uygulamamızla bir taşla iki kuş vurmuş olacağız. Vatandaşlarımız da uçuş zevkine doymuş olacak” dedi.

“Havalimanına Metro Gelirse Bizim Açımızdan Sürpriz Olur”

Kaparoz muhabirinin “Üçüncü Havalimanı Metrosu ne zaman açılacak?” sorusunu da yanıtlayan yetkili “Vallahi kâğıt üstünde 2020 ama biraz zor. Bakın biz 2007’de Çekmeköy Metrosu demeye başladık, 2011’de anca ihale ettik. Sonra ihaleyi iptal ettik, yeniden ihale ettik. 38 ay dedik, neredeyse 138 ayı buldu. Biliyorsunuz daha üç gün önce ancak açıldı metro. Yani bu sözü edilen hatlar 2030’dan önce açılırsa bizim açımızdan sürpriz olur. Çok açık söylüyorum. Biz her metro temelinde, ilgi çekmek için falanca yerle filancanın arası 22 dakikaya düşecek deriz. Biraz da rantiyeci arkadaşlara yardım amacıyla. Ancak herkes bilir ki, metrolar açıklanan sürelerde bitmez, bitse de o mesafe 22 dakikaya düşmez. Bu işlere biraz da böyle bakmak lazım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...