Başkanlık Sisteminden Sıkılan Erdoğan, Başmuhtarlık İçin Nabız Yokluyor

Ekonominin kötü gitmesi ve ABD ile ilişkilerin bozulmasından sonra Erdoğan’ın bir zamanlar çok istediği başkanlık sisteminden soğuduğu öğrenildi.

“Hani Küçükken Bir Oyuncağı Çok İstersiniz Ama Babanız Oyuncağı Alıp Eve Getirince Sıkılır Bir Kenara Atarsınız”

Başkanlık sisteminden soğuduğunu açık olarak çevresindekilere ifade eden Erdoğan’ın yakın bir danışmanı, Kaparoz’a açıklamalarda bulundu: “İnanın Başkan olduğu günden beri Sayın Erdoğan’ın yüzü gülmedi. Yani nasıl diyeyim, böyle uğursuzluk gibi bir şey oldu. Hani küçükken size de olmuştur, böyle bir oyuncağı çok istersiniz, günler geceler boyu onun hayalini kurarsınız ama babanız o oyuncağı alıp eve getirince, o oyuncak sizi tatmin etmez, sıkılır bir kenara atarsınız. Hayallerinizdeki gibi olmaz hiçbir şey. Veya ilk gençlik yıllarını düşünün, bir bakmışsınız gönlünüzü kaptırmışsınız. Yemeden içmeden kesilmiş, gözünüzü kapattığınızda onu görmeye başlamışsınızdır. Sonra karşı taraf da size yaklaşır. İşte o an büyü bozulur, hayallerdeki kişiyle aynı kişi değildir sanki karşınızdaki. Sayın Erdoğan da başkanlık için o kadar uğraştı ki, o sistem gelince her şey düzelecek sandı ancak başkanlığı elde edince aradığını bulamadı. Artık çevresindekileri kendisine ‘Başkanım’ dememeleri yönünde uyarıyor. Eski sistem varmış gibi biz de ‘Sayın Cumhurbaşkanım’ diyoruz. Tabii eskiden hep ABD’yi örnek gösterirdi kendisi, ABD ile ilişkilerimizin bozulması da kendisinin sistemden soğumasına neden oldu” dedi.

“Bir Damatla On Danışmanım Olacağına İki Muhtarım Olsun Bana Yeter”

Açıklamalarını sürdüren danışman “Şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Başmuhtarlık’ adını verdiği tümüyle kendisinin geliştirdiği bir sistem üzerinde çalışıyor. Tabii kendisi de ‘Başmuhtar’ olacak. Sistem aslında çok basit, iki kademeli bir yönetim sistemi var. Sadece Başmuhtar ve muhtarlar olacak, başka kimseyi istemiyor artık Sayın Erdoğan. Danışmanlardan da sıkılmış durumda. Bakın ayın 15’i oldu daha maaşımızı alamadık. Bir şey söylesek ‘Beğenmeyen istifasını verir gider’ diyor. Tabii kıdem tazminatımız var, yakıp da çıkamıyoruz. İstifa etmemiz için elinden geleni yapıyor. ‘Bir damatla on danışmanım olacağına iki sağlam muhtarım olsun bana yeter’ diyor. Benim tahminim önümüzdeki yıl başmuhtarlık sistemine geçeriz. Kendisi başkanlık sistemi gidince ekonominin de kendiliğinden düzeleceğine inanıyor. Sadece muhtarlar toplantısında yüzü gülüyor. Boş zamanlarında da kimseye haber vermeden Beştepe Muhtarlığına gidip mahallenin muhtarıyla tavla oynuyormuş. Emine Hanım söyledi bana” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...