Dolar Düştü! Brunson’un Türkiye’ye Getirtilip Bir Kez Daha Gönderilmesi Gündemde

Rahip Brunson’un ABD’ye gönderilmesinden sonra doların değer kaybetmeye başlaması üzerine Berat Albayrak ve ekibinin Brunson’un tekrar Türkiye’ye getirtilip bir kez daha gönderilmesi konusununda fikir birliğine vardıkları öğrenildi.

“Eğer Ajan Brunson da Kabul Ederse Kendisini Piyasalar Kapandıktan Sonra Sessizce Türkiye’ye Getirip, Hafta Başında Törenle ABD’ye Göndereceğiz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bugüne kadar ekonomik hedeflerimizi açıkladık, enflasyonla mücadele önlemlerimizi anlattık ancak ne yazık ki hiçbirisi istenen sonuçları doğurmadı. Hatta tam tersi etki yapanlar bile oldu. Açıkçası biz rahip konusunun bu kadar önemli olduğunu bilmiyorduk. İki günde dolarda önemli bir düşüş oldu ancak dolar henüz istenilen yere gelmiş değil. Bizim hesaplamalarımıza göre, doların eski yerine gelebilmesi için Rahip Brunson’un on dört kez daha gönderilmesi gerekiyor. Bugün uzmanlarımız bu konuyu ABD Başkanı Trump’a iletmişler. Kendisi ‘Sizin ne yapmak istediğinizi hiçbir zaman anlayamadım amk’ dedikten sonra ‘Eğer hemen geri gönderilecekse olabilir’ şeklinde olumlu görüş bildirmiş. Eğer Ajan Brunson da teklifimizi kabul ederse, önümüzdeki haftalarda piyasalar kapandıktan sonra kendisini sessizce Türkiye’ye getirip, hafta başında törenle geri göndereceğiz. Ekonomi düze çıkana kadar bunu birkaç kez tekrar edeceğiz” dedi.

“Ekonomistlerimiz Rahiplerle Döviz Kurları Arasındaki Ters Korelasyonu Rakamsal Olarak Ortaya Koydu”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Yani bugün hepimiz, keşke bu ajan arkadaşımızı daha erken gönderseydik, hatta hiç ülkeye sokmasaydık noktasındayız. Zaten terörist, aynı zamanda ajan. Dışarıda olması hem ekonomimiz hem de güvenliğimiz açısından daha iyi. Şu anda ekonomist arkadaşlarımız, rahiplerle döviz kurları arasındaki ters korelasyonu fark edince heyecanlandılar. Bakın, Türkiye’deki tüm rahipleri kendi ülkelerine gönderirsek doların nerelere kadar düşeceğini düşünebiliyor musunuz? Belki hepsi bir Brunson değil ama sonuçta rahip. Yani ufak da lsa bir etkisi olacaktır. Hiç düşmezse %1 düşsün. Yahu biz de yüz rahip göndeririz, %100 eder. Tabii bu hesaba ikinci kez getirtilip geri gönderilecek olanlar da dahil değil. Buradan çok iddialı şeyler söylemek istemiyorum ama görünen köy de kılavuz istemez, ekonomimiz şahlanmak üzere. Halkımız bize güvensin. Sorunun kaynağını da çözümünü de bulduk. Bundan sonrası kolay. Gerektiği durumda, gerektiği kadar rahibi salacağız. Açıklamalarımızı artık slogan olmuş bir sözümüzle bitirmek istiyorum: Bakın burası çok önemli” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...