İttifakı Bozan Bahçeli’den Dolar Tepkisi: “Hiç Değilse Az Bir Şey Artıp Düşseydi”

Cumhur İttifakını bozan Bahçeli’nin, açıklama sonrasında doların büyük bir artış göstermemesinden dolayı sinirli olduğu öğrenildi.

“Genel Başkanımız Dolarda Büyük Bir Sıçrama Bekliyordu”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir parti yetkilisi “Sayın Başkanımız bu kararı daha önceden almıştı ama ekonomiye zarar vermek istemediği için hep ertelemişti. Kendisi bir ay önce bize ‘İttifakı bozsak, ekonomi çöker, halkıma bunu yapamam, bu sorumluluğu alamam’ demişti. Hatta Rahip Brunson olayı patlak verdiğinde ‘Bakın bir rahipten dolayı paramız ne kadar değer kaybetti, maazallah biz ters bir açıklama yapsak kim bilir neler olur?’ demişti. Ancak yaşanan sıkıntılar öyle bir noktaya geldi ki ittifakı sürdürmenin imkânı kalmadı. Kendisi önceki akşam bizi toplayıp ‘Arkadaşlar, belki ekonomik açıdan büyük sorunlar doğuracak, belki dolar 10.-TL olacak ama bu kararı da almak zorundayız. Yeni kuşaklar bizi anlayacaktır’ dedi. Son derece duygusal bir konuşmaydı. Kendisi grup toplantısında yapacağı bir açıklama ile ittifakı sonlandıracağını, açıklaması sırasında dolardaki hareketlilikten haberdar olmak istediğini belirtti bize. Biz de ona göre önlemlerimizi aldık” dedi.

“Bu Kadar Hareketsizlik Ne Ekonomimize Ne Dolarımıza Yakıştı”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “İttifakın bittiğinin açıklanmasıyla birlikte ben dolara bakıp o anki kuru not aldım. Yaklaşık beş dakika sonra baktığımda dolar kuru aynı yerdeydi. Kendisi kaş göz hareketiyle ‘Durum nedir?’ diye sordu. Ben de değişen bir şey olmadığını ifade etmek için ‘Aynı’ der gibilerinden bir hareket yaptım. Bunun üzerine kendisi ‘Nasıl olur?’ tarzında bir işaret yaptı. Ben de iki elimi yana açmak suretiyle ‘Ne bileyim ben?’ tarzında bir işaretle yanıt verdim. Sonra kendisi yanımıza gelerek dolar kurunu başka yerlerden kontrol etmemizi istedi. Oldukça üzgün görünüyordu. Yanındakilere de ‘Yahu uyduruk bir rahip yüzünden yükselen dolar, bizim açıklamalarımızdan sonra nasıl yükselmez? Bizim bir rahip kadar önemimiz yok mu?’ demiş. Bu sabah da bir yükseliş olmayınca danışmanlarına ‘En azından biraz yükselip de sonra geri düşseydi. Bu kadar hareketsizlik ne ekonomiye ne dolara yakıştı’ dedikten sonra evine gitmiş. Şu an kendisinin evinde ekonomi programı izlediğini tahmin ediyoruz. Hangi kanalı izlediğini bulabilirsek belki o kanala özgü bir iki grafik yayımlatma durumumuz olabilir. Vatandaşlarımız paniğe kapılmasın. Bir iki saat boyunca Sayın Genel Başkanımızın moralini düzeltmeye yönelik ufak dalgalanmalar şeklinde yapay bir oynaklık göstereceğiz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...