Merkez Bankası’nın Başına Ajan Brunson Getiriliyor

Rahip Brunson’un Merkez Bankası’nın başına getirilmesi için ABD yetkililerle temas halinde bulunan Berat Albayrak durumdan umutlu olduğunu bildirdi.

‘Adam Gibi Ajan’ – ‘Ajanın Dibi’ – ‘Ajanın Hası’

‘Doları Düşüren Adam’ olarak da bilinen Rahip Brunson, uzun süredir tüm yöneticilerin yapamadığını yapmış ve dolardaki yukarı doğru hareketi tersine çevirmişti. Doların düşmesiyle birlikte ‘Adam Gibi Ajan’, ‘Ajanın Dibi’ gibi sözlerle anılmaya başlanan Brunson için sonunda Berat Albayrak harekete geçti ve Merkez Bankası Başkanlığı için ABD’ye resmi teklifte bulundu. Rahip Brunson’un bazı tereddütlerinin olduğu ancak bunların giderilemeyecek boyutta şeyler olmadığını belirten Albayrak’ın ise bugün, yarın imzayı attırıp rahibi yurda getirmeyi planladığı öğrenildi. Rahip Brunson ise şimdilik sessizliğini korumayı tercih ediyor. Türkiye sevgisini her fırsatta dile getiren Ajan Brunson, Merkez Başkanı olursa, Türkiye’de böylesine üst düzey bir göreve getirilen ilk ABD Ajanı olacak.

“Rahip Brunson Gelip de Doları 5.-TL’nin Altına İndirirse Ajan Falan Demez, Heykelini Bile Dikeriz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Şimdi bu ajanlık, teröristlik konusu da çok abartılıyor. Biz okuldayken sevdiğimiz kişilere ‘Naber lan ajan?’ şeklinde takılırdık. Öğretmenlerimiz ‘Seni anarşist seni’ derdi yaramazlık yapan arkadaşlarımıza. Böyle beş, on dakika hapsederdik onları, sonra serbest bırakırdık. Yani Rahip Brunson’a yapılanlar incelendiğinde çoğunun da sevgiden kaynaklanan hareketler olduğu görülecektir. Bizim sevgimiz de biraz böyledir. Sevdik mi tam severiz, sildik mi bir kalemde. Tabii ABD Başkanı bizim kültürümüze yabancı, yanlış anlaması da gayet normal. Biz Rahip Brunson’u Merkez Bankası Başkanı olarak görmek istiyoruz ancak tabii ki son kararı kendisi verecektir. Eğer gelir de doları 5 TL’nin altına indirirse bu millet ajan falan demez heykelini de diker. Biz böyle bir milletiz. Maalesef durumumuz bu” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...