Trump ve Erdoğan’ın Karşılıklı Teşekkürüne Bağımsız Yargı da Katıldı

ABD Başkanı Trump’ın Rahip Brunson’un salıverilmesindeki desteği dolasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmesinin ardından Erdoğan da büyük bir tevazu göstererek bağımsız yargıyı işaret etmişti. Bağımsız Yargı da Twitter üzerinden bu jestleşmeye katılarak taraflara selam gönderdi.

Twitter’daki Sıcak Rüzgâr İlk Olarak Trump İle Başladı

Her şey ABD Başkanı Trump’ın Twitter’dan “Pastor Andrew Brunson, released by Turkey, will be with me in the Oval Office at 2:30 P.M. (this afternoon). It will be wonderful to see and meet him. He is a great Christian who has been through such a tough experience. I would like to thank President @RT_Erdogan for his help!” yazarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmesiyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Başkan Donald Trump’a verdiği yanıtta son derece alçakgönüllü bir şekilde, başarının yalnızca kendisine ait olmadığını belirterek, takım çalışmasına vurgu yaptıktan sonra Bağımsız Yargıyı işaret etti: “Sayın Başkan @realDonaldTrump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder. PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ortak bir mücadele yürütür.”

Bağımsız Yargı Son Noktayı Koydu

Başkanların karşılıklı jestleşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği Bağımsız Yargı da bir açıklama yaparak iki başkana teşekkür etti. Uzun mesai saatlerinden sonra dinlenme isteği gözden kaçmayan Bağımsız Yargı, mesajında Brunson ve eşine selam göndermeyi de ihmal etmedi: “Sn Başkanlar, @realDonaldTrump, @RT_Erdogan Başka sipariş yoksa biz de yavaş yavaş çıkacaz artık. Rahip Brunson’a, yengeye, herkese çok slm. Allaha emanet olun. KİB”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...