AKP’den Adaylara Uyarı: Tutamayacağınız, Abartılı Vaatlerden Uzak Durun

AKP Beykoz Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan İsmail Gürkan’ın seçilmesi durumunda belediyede işlerin yürütülmesi için kimsenin rüşvet vermeyeceği yönündeki açıklamasına AKP Genel Merkezinin tepkisi sert oldu.

“Gerçekleştiremeyeceğimiz Hayallerimizi Bugün Bir Vaat Olarak Ortaya Koyarsak Yarın Mahcup Oluruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir parti yetkilisi “Aslında ben belediye başkanlığına aday olan arkadaşımızı anlıyorum. İyi niyetli bir yaklaşımla düşüncelerini dile getirdiğini düşünüyorum. Belki gerçekten böyle hissediyor, belki o anki bir heyecanla bunu dile getiriyor ama bunlar doğru değil. Yani vatandaşa mutlaka gerçekleştirebileceğimiz vaatlerle gitmemiz lazım. Yok rüşveti kaldıracağım, yok yolsuzluğu bitireceğim, kayırmaya son vereceğim, torpilin önünü keseceğim gibi abartılı vaatlerden uzak durmamız gerekiyor. Gerçekleştiremeyeceğimiz hayallerimizi bugün bir vaat olarak ortaya koyarsak yarın mahcup oluruz. Bazı arkadaşlarımız önlerinde mikrofonu görünce böyle tuhaf bir coşkuya kapılıyor. Belki de o coşkunun etkisiyle gereksiz konulara giriyorlar. Bizim amacımız, yolumuz, yordamımız belli. Bizi bilen biliyor. Böyle konulara girip de insanların kafasını karıştırmaya, midesini bulandırmaya gerek var mı? Zaten vatandaş oyunu bize vermeye meyilli, böyle boyumuzu aşacak vaatlere hiç gerek yok” dedi.

“Yol Yapacağız, Köprü Kuracağız, Asfalt Dökeceğiz Desinler”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Buradan sadece Beykoz Belediye Başkanı adayımıza değil tüm arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. Lütfen vatandaşı görünce uçuşa geçmeyelim. Makul, mantıklı, gerçekleştirilebilir vaatlerle ortaya çıkalım. ‘Yol yapacağız, köprü kuracağız, köprünün üstüne asfalt dökeceğiz, ucuna gişe koyup, gelenden geçenden para alacağız’ diyebilirler. Ama bunun ötesine geçmesinler. Hadi ‘rüşveti kaldıracağız’ diye ortaya çıktın diyelim, peki yarın kaldıramazsan ne olacak? Vatandaşın yüzüne nasıl bakacaksın? ‘Hani rüşvet bitecekti?’ diyen semt sakinlerine ne yanıt vereceksin? Biz şeffaf ve dürüst belediyecilikten yanayız. Yapacağımız kadarını söylememiz, bundan ötesini de Allah’a bırakmamız gerekiyor. Bakın Allah da çok önemli. Biz üç gün önce kurulmuş bir parti değiliz. Artık bu işin gereklerini öğrenmiş olmalıyız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...