Erdoğan’ın “Geziciler Gelip Görsün” Çağrısı Üzerine Park Çevresinde Polis Barikatı Oluşturuldu

Yeni açılan Millet Bahçeleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gezi Parkı olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler gelsin gerçek çevrecilik nedir görsün” şeklinde çağrı yapması üzerine İstanbul Valiliği harekete geçti.

“Geziciler Gelirse Görecekleri Var”

İstanbul Valiliği adına açıklama yapan bir yetkili “Sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Bahçeleri açılış konuşması sırasında bir deyim olarak ‘Geziciler gelsin, hizmet nasıl yapılır görsünler’ şeklinde bir demeci oldu. Kimse bu açıklamadan kendine vazife çıkarıp, toplanıp da buraya gelmeye kalkmasın. Neticede basın mensuplarımız fotoğraf çektiler, televizyoncularımız görüntü aldılar. Evlerinden seyredip görsünler. Yok biz geleceğiz diyen olursa onlara da sürprizlerimiz var. Gelirlerse görecekleri var demekle yetineyim. Onlar bunun ne anlama geldiğini bilir. Yani Sayın Cumhurbaşkanımız her gün bin tane çağrı yapıyor, sen onların herhangi birine katılım göstermeyip de koşarak buraya geliyorsan, hiç kusura bakma ben bunda art niyet ararım. Zaten şu anda bir kalabalık var, çok merak ediyorlarsa daha sonra teker teker gelsinler” dedi.

“Elimizde Çeşitli Kimyasallar ve Bol Miktarda Gaz Kapsülü Olduğunu da Söylemek İstiyorum”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şu anda Millet Bahçelerinin çevresinde geniş bir polis barikatı oluşturduk. Parkta üç binden fazla polis var. Elimizde çeşitli kimyasallar ve bol miktarda gaz kapsülü olduğunu da söylemek istiyorum. Yok biz inanmıyoruz, illa gelip de yerinde görmek istiyoruz diyen varsa buyursun gelsin. Ama sonra yok gözüm çıktı, yok kalbim sıkıştı denilmesin. Ben baştan durumumuzu söylüyorum. Açıkçası şu an parkta Gezici istemiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu türden çağrılar yapmasına gerek var mı bilemiyorum. Tabii bizim bu konuda bir şey söylememiz doğru değil, haddimizi aşmak istemiyorum ama farklı bir görüş olarak belirtmekte yarar görüyorum. Yani bunlar gelip parkı görse ne olacak, görmese ne olacak. Ben bu tür insanların toplanmalarını hiç doğru bulmuyorum. Hadi geldiler de beğenmediler. Ne yapacağız o zaman? Evlerinde paşa paşa otursunlar bence. Gazeteden baksınlar, televizyondan seyretsinler. Olumsuz görüşleri varsa Beyaz Masa uygulamamıza iletsinler, CHP’ye mektup yazsınlar. Bir sitem göndersinler Allaha. Ama çok rica ediyorum, lütfen buraya gelmesinler” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...