Karayolları’nın Açtığı Uzun İnce Bir Yol İhalesini Yavuz Bingöl Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 84.290 adet bağlama alımı için sözleşme yaptığı Yavuz Bingöl Sanat Merkezi, kamu kurumlarına yaptığı işlere her gün bir yenisini ekleyerek atılımlarına devam ediyor.

“Adımız Sanat Merkezi ama Sadece Sanat Olarak da Düşünülmesin”

İhalelerle ilgili olarak açıklama yapan Yavuz Bingöl “Yavuz Bingöl Sanat Merkezi’ni yeni kurduk ancak şu ana kadar aldığımız ihalenin haddi hesabı yok. Adımız sanat merkezi olarak geçiyor ama sadece sanat olarak da düşünülmesin. Bakın, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden bir arkadaş aradı az önce. İhale Komisyonu olarak çalışırken hep birlikte benim seslendirdiğim ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü dinliyorlarmış. Aralarında birisi ‘Arkadaşlar biliyorsunuz bizim bu ay, böyle ince uzun bir yol ihalemiz var. Yavuz Bey’den iyi kimse yapamaz bu yolu. Şu sese bak, şu sese’ demiş. Sonra beni arıyorlar falan, bir şekilde bu iş de üzerimizde kaldı” dedi.

“Ordu’da Dere Islahı, İzmir’de Kavak, Mardin’de Kapı, Bitlis’te Minare İşi Aldık”

Açıklamalarını sürdüren ünlü sanatçı “Buradan gençlerimize de seslenmek istiyorum, her zaman karşınıza fırsat çıkar. Yeter ki siz çalışkan olun, kendinize sınır belirlemeyin. Bir örnek vermek istiyorum, ben ‘Adaletin Bu mu Dünya?” türkümü geçen hafta Adalet Bakanlığı Satınalma Bölümüne yönlendirdim. Bugün görüşmek istediklerini söylediler, kim bilir nasıl bir iş teklifi gelecek? Yavuz Bingöl olarak ihalelerle bizzat ben ilgileniyorum. Buradan ticarete meraklı gençlerimize de sesleniyorum. Nereden, ne çıkacak bilemezsiniz. Her yere bir dosya bıraksınlar.

Dün Ordu Belediyesi’nden aradılar. Şu an kendileriyle Ordu Dereleri’nin Islahı Projesi için görüşüyoruz. Biliyorsunuz benim türkülerimde Ordu’nun da derelerinin de ayrı bir yeri vardır. Islah işi de inşallah üstümüzde kalırsa sık sık Ordu’ya gitme durumum olacak. Önümüzdeki dönemde İzmir’de kavak, Mardin’de kapı, Bitlis’te minare işleriyle ilgili planlarımız var. Ekonomi kötü diyenleri anlamak mümkün değil. Eğer işinizi doğru düzgün yapıyorsanız iş çok. Vallahi ben yetişemiyorum. Bugüne kadar bir tane bağlama yapmış insan değilim ama bakın bugün ne oldu. Dile kolay, 84.290 adet bağlama yapıp satacağız. Boru değil arkadaşlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...