Milli Takım’da Bench Sistemine Geçiliyor

Milli Takım’ın aldığı başarısız sonuçlar üzerine acil şekilde toplanan Futbol Federasyonu, basketboldaki bench sistemini, milli takım antrenörleri üzerinde uygulamaya karar verdi. Uygulamaya göre bir maça üç antrenörle çıkılacak ve gerek görüldüğü anda, hata yapan antrenör benche çekilerek maça yeni antrenörle devam edilecek.

“Basketbol Federasyonu’ndan Bir Arkadaş Anlattı, Bizim de Aklımıza Yattı”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Futbol Federasyonu yetkilisi “Bildiğiniz gibi futbol takımımız başarısız sonuçlar aldığında belli bir süre bekleyip sonra antrenörü değiştiriyoruz. Eğer Fatih Terim baştaysa onu gönderip Lucescu’yu alıyoruz, o başarısız olunca tekrar Fatih Terim’i alıyoruz. Böyle saçma sapan bir işleyişimiz var. Antrenörlerimiz de sağ olsun genellikle başarısız sonuçlar alıyorlar. Biz de habire antrenör değiştirmek durumunda kalıyoruz.

Son toplantıda özellikle İsveç maçında alınan başarısız sonuç masaya yatırıldı. Bir arkadaş hemen ‘Lucescu’yu gönderelim, Fatih Terim’i getirelim’ dedi. Bu kişi önceki yıl ‘Fatih Terim’i gönderelim, Lucescu’yu alalım’ diyen kişi. Kendisine bunu hatırlatınca ‘O zaman ikisini de gönderelim, Mustafa Denizli’yi getirelim’ dedi. Biz de düşündük ki bu iş böyle olacak gibi değil, farklı bir formül aradık. Basketbol Federasyonu’undan gelen bir temsilci arkadaşımız var. Onun önerisiyle bench sistemi gündeme geldi. Kendisi bize detaylı olarak anlattı. Vallahi bizim de aklımıza yattı” dedi.

“Sahaya Lucescu’yla Çıkıp, Fatih Terim’le Devam Edecek, Denizli’yle Maçı Bitireceğiz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şimdi diyelim ki maça Lucescu ile başladık ve takım bir gol yedi, hemen o anda antrenör değiştirilecek ve benchte bekleyen Fatih Terim takımın başına geçecek. Lucescu ise benche çekilecek. Bir gol daha yedik onu da alacağız, benchteki Mustafa Denizli’ye vereceğiz görevi. Yani bir maça Lucescu’yla başlayıp Mustafa Denizli’yle bitirmiş olacağız. Arada da Fatih Terin hocamız görev alacak. Biz böyle bir yapılanmanın kesinlikle başarıyı getireceğini düşünüyoruz. Maaş olarak bir kaybımız da olmayacak nasıl olsa hocalarımızı sözleşmelerini bitirmeden gönderiyoruz. Yani onlara para ödemeye devam ediyoruz. Hiç değilse elimizin altında dursunlar. Kim takımda başarılı olursa görevde o kalsın. Başarısız olan da hiç zaman kaybetmeden benche dönsün” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...