Sayıştay Bşk.Yrd.’nın Evinde Tatlı Telaş: “Acaba Hangi Terör Örgütünden Çıkacağız?”

Hazırladığı raporlarla AKP’li belediyelerin yolsuzluklarını belgeleyen Sayıştay’ın denetimden sorumlu başkan yardımcısının evindeki telaşlı bekleyiş henüz bir sonuca bağlanmadı. Hazırladığı 2017 raporlarıyla devlet kurumlarındaki birçok usulsüzlüğü ve milyonlarca liralık zararı gündeme getiren başkan yardımcısının ailesinde en çok sorulan soru “Acaba hangi örgüte yakın olmakla suçlanacağınız?” sorusu.

“Aile Büyüklerimiz Tek Örgütten Ziyade FETÖ, PYD, PKK Gibi Bir Ortak Şemsiye Üzerinde Duruyorlar”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a açıklamalarda bulunan bir aile ferdi “Şu an tüm olasılıkları değerlendiriyoruz. Benim kişisel görüşüm FETÖ ama PKK olursa da şaşırmam. Aile büyüklerimiz tek örgütten ziyade FETÖ, PYD, PKK gibi bir ortak şemsiye üzerinde duruyor. Tabii herkeste biraz gergin biraz telaşlı bir bekleyiş var. Yani bir şey çıkacağını hissediyoruz ama tam olarak nereden gelecek onu kestiremiyoruz. Çocuklara da sordum az önce, onlar DHKP-C’ye de şans tanıyorlar. Tabii biz kendimizce değerlendiriyoruz ama son karar devlet büyüklerinin. Yani biz DHKP-C deriz, oradan İBDA-C çıkar. FETÖ deriz, Boko Haram çıkar, bunu şimdiden kestirmek mümkün değil. Bizim gönlümüzden geçen bu tür bir şey çıkmaması ama gerçekçi olmak gerekirse pek mümkün görünmüyor. Bizim beklentilerimizden ziyade, devletin beklentileri daha önemli görünüyor. Bakalım, hep nasip, kısmet bu işler” dedi.

“Bizim Evden Hangi Terör Örgütü Çıkacak Bilmiyorum, Tek Bildiğim Ayakkabı Kutuları Çıkmayacak”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan başkan yardımcısının çocuğu ise “Babam yaptıysa doğru yapmıştır. Kendisi bugüne kadar bir kuruş da olsa hak yemedi. Bize de bunu öğretti. Soruşturmalardan hangi terör örgütü çıkarsa çıksın bizim için fark etmez. Bizim için önemli olan soruşturmalar değil. İşin doğrusu bizim evden hangi terör örgütü çıkacak ben de bilmiyorum, tek bildiğim bizim evimizden ayakkabı kutuları çıkmayacak. Eğer evden çıkarsa, sadece başı dik babam çıkacak” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...