Suudilerin Başlattığı Seyahat Boykotuna Türkiye’den İlk Tepki: “Hadi İnşallah”

Kaşıkçı cinayeti sonrasında Suudi Arabistan’da başlatılan ‘Türkiye’ye Seyahat Etmeyin’ çağrılarına Türk vatandaşları da destek verdi.

Suudilerin Twitter’da ‘Boykot etmek üzere bir Türk ürünü söyle’ şeklindeki rekor paylaşımlarına bir önceki kralın oğlu Prens Halid de ‘Türk olan her şeyi boykot edin’ çağrısı yapmıştı. Türkiye için yapılan ‘Düşman toprağına seyahat etmeyin’ çağrılarına en büyük destek ise Türkiye’den geldi.

Kaparoz muhabirine görüşlerini açıklayan vatandaşlar Suudi boykotunu haklı bulduklarını ve sonuna kadar desteklediklerini söylediler:

Ali Rıza Cümbüş (33): Ben Suudi kardeşlerimizi içtenlikle destekliyorum. Yani onlar açısından baktığımız zaman Türkiye’ye gelinmese ne olacak, gezecek binlerce farklı bölge var. Kaybeden Türkiye olur. Çok açık söylüyorum bundan biz zararlı çıkarız. Ama biz de böyle bir dersi hak ettik. Yani bununla da yüzleşmemiz lazım. “Tamam derslerini aldılar o zaman boykotu bırakalım” gibi bir durum olmamalı. İyice hissetmeliyiz bu boykotu. Belki de on yıl sonra dünya Suudilerin haklı çıktığını görecek. Biz de bu on yıl boyunca ne halimiz varsa görmek istiyoruz.

Sibel Sümbül (45): Kılıç kınından çekildi. Artık nereye varacaksa o noktaya kadar gereğini yapmak gerekir. Ben bu aşamada kesinlikle bir geri adım atılmamasını ve Suudi dostlarımızın bu işi son noktaya kadar götürmelerini istiyorum. Bugün dünyadaki etkili boykotlara baktığımız zaman iyi bir boykotun en azından bir beş, on yıl sürdüğünü görüyoruz. Bundan vazgeçilmemesi gerekiyor. Biz de Türk vatandaşları olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu boykot sadece Suudilerin değil, hepimizin boykotu.

Şuayip Saman (24): Hadi inşallah. Gördüğümüz kadarıyla Türkiye, Suudilerin ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Yani AVM olarak, çarşı olarak falan belki belli güzelliklerimiz var ama örneğin bir gazeteci doğramak istendiğinde yasal zorluklar var. Ben Suudi kardeşlerime bir turizmci olarak bu sorunlar düzelene kadar başka destinasyonları denemelerini öneriyorum. Biz de hatalarımızı gözden geçirip, kendimize bir çeki düzen verme fırsatı yakalamış oluruz. Belki biz de başka ülkelere yöneliriz. Onlar gelmiyorsa biz gideriz. Yani bir şekilde bir ortak nokta buluruz. Yeter ki Suudiler bu işi ciddi tutsun, geri adım atmasınlar.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. ya siz vatan hainisiniz yada türk değilsiniz bu nasıl yorum bilinçsizce suudi arabistandan gelen sayı ile buradan giden hac ve umreci sayısı daha fazla türkiyenin arabistan ile ithalatı ihracatından fazla bu durum küçük esnafı sıkıntıya sokar ama türkiye kadar arabistan etkilenir destinasyon değişir arap gelmez iranlı rus azeri ve avrupalı gelir pazar geniş .rızık allahtan ama hainlikten başka birşey değil. olumsuz yorumlar cahilce ahmakça

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...