Türkiye’den, Vize Uygulayan Ülkelere Misilleme: Diyanet Turistlere İslam’ı Anlatacak

Türkiye, Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkelere ağır bir yaptırımla yanıt vermeye hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), gelecek yıl ülkemize gelecek turistler için dini bilgilendirme çalışması yapmak üzere çalışmalara başladı.

“Turistler Denize Girdiği Anda Diyanet’ten Arkadaşlar Kanoyla Bunların Yanlarına Gidip Dinimizi Anlatacak”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir yetkili “Arkadaşlar vize konusunda ne kadar sabrettiğimizi sizler biliyorsunuz. Yok serbest dolaşımdı, kapıda vizeydi derken yıllarımız geçti, ortada dişe dokunur bir şey yok. Biz de Dışişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlarımızla bir araya gelip olanaklarımız çerçevesinde bir misilleme yapma noktasında hemfikir olduk. İlk olarak ülkemize gelen turistlere çeşitli telkinlerde bulunacak bir çalışmayı başlatmak istiyoruz. Daha havalimanına girdikleri anda ellerimizde dövizlerle bunları karşılayacağız. Denize girdikleri noktalarda Diyanet’ten arkadaşlar kanoyla bunların yanlarına gidip dinimizi anlatacak. Akşam bara mı gittiler, hemen yanlarına oturarak dinimizin güzelliklerinden söz edeceğiz. Ülkemizden gidene kadar tam anlamıyla markaja alacağız bu kişileri. Bu planımızın birinci ayağı” dedi.

“Vizeler Gene Kalkmazsa Turistleri Sayın Cumhurbaşkanımızın Mitingine Götüreceğiz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Eğer yabancı ülkeler bizim bu faaliyetlerimizden bir ders çıkarıp da vizelerde geri adım atarlarsa bu çalışmalarımızı sonlandıracağız. Ancak eğer vizeler gene kaldırılmazsa, bu noktada turistlerin bindiği UBER aracının daha önceden belirlenmiş taksiciler tarafından önü kesilip sürücüsünün dövülmesini sağlayacağız. Eğer turistler UBER sürücüsüyle birlik olursa, taksici arkadaşlar onları da dövecek. Biz artık bu aşamada bir geri adım atılacağını ve vizelerin kaldırılacağını düşünüyoruz ancak vizeler gene kalkmazsa son çare olarak turistler Sayın Cumhurbaşkanımızın mitingine götürülüp miting boyunca alanda tutulacaklar. Elbette, bunların hoş şeyler olmadığını biz de biliyoruz ancak yabancı ülkelerin vize uygulamaları karşısında bir anlamda bu tür bir yaklaşıma mecbur bırakıldık” dedi.

Esnaf: “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Turizme El Atmamasını İstiyoruz”

Kaparoz’un sorularını yanıtlayan bir esnaf ise “Yani bakın iki yıldır doğru düzgün turist yok bizim burada, sabahtan akşama kadar dükkânın önünde tavla atıyoruz. Turist olmadığını en iyi nereden anlarız derseniz, eskiden yılda üç, dört kez turiste tecavüz haberi gelirdi buralardan. Dikkat edin, iki yıldır bu yönde hiçbir haber yok. Çünkü turist yok. ‘Kendilerini şey edemiyoruz, o zaman yakaladıklarımızın kafasını şey edelim bari’ gibi bir yaklaşımı, esnaf olarak kesinlikle doğru bulmuyorum. Yani siz bir ülkeye gittiğinizde birileri gelip size böyle şeyler söylese hoşunuza gider mi? Ben, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın turizme el atmamasını istiyoruz. Bizi kendi halimize bıraksınlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...