TV İzlemek Paralı Oluyor: A Haber İzleyenlere Günde 20.-TL Ödeme Yapılacak

Demirören Medya Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın televizyon izlemenin paralı olması yönündeki teklifine hükümet de sıcak yaklaştı. Kulislerde dolaşan bilgilere göre yandaş medyanın TV’lerini seyreden kişilere izledikleri kanallar ve izleme sürelerine göre ödeme yapılacak.

“Vatandaşın Çektiği Çilenin Farkındayız”

Bilindiği gibi Demirören Medya Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal yaptığı açıklamada “Diyoruz ki medyanın tüm aktörleri artık bir araya gelmeli ve sorunlarını konuşup ortak çözümler üretmeli. Maliyetlerini aşağıya çeken ortak platformlar kurmalı. Almanya modeli gibi televizyonları izlemenin bir ücreti olmalı” diyerek hükümetten talepte bulunmuştu.

Mehmet Soysal’ın açıklamalarını değerlendiren hükümet yetkilileri Soysal’a hak vererek uygulama için start verdiler. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Mehmet Bey’in açıklamaları son derece doğru. Yani bu kanallarımız bir şekilde bizim borazanımız gibi olmuş, seyreden kimse yok. Geçen gün bunların kanalda bir haber programına katıldım kameraman arkadaş kulağını tıkaçla kapatmış. Yani kendi haberlerini, kendileri bile izlemiyor, maalesef bu arkadaşlarımız böyle bir durum içindeler.

Biz gerekli değerlendirmeleri yaptık. Özellikle bazı kanallarımıza ciddi destek sağlamamız gerektiğini görüyoruz. vatandaşımızın çektiği çilenin de farkındayız. İlk planda şunu söylemek istiyorum, devlet olarak buna bir destek sağlayacağız. Eğer bir vatandaşımız günde 6 saatten az olmamak kaydıyla;

  • A Haber izliyorsa kendisine günlük 20.-TL;
  • ATV izliyorsa günlük 15.-TL;
  • TRT izliyorsa günlük 10.-TL ödeme yapılacak.

İşsiz vatandaşlarımız, bu tutarları toplamak suretiyle günde 45.-TL’den ayda 1.350.-TL kazanabilecekler.
Ancak bizim önerimiz, kendi sağlıkları açısından, günde 6 saati geçmemeleri yönünde” dedi.

Vatandaş Uygulamadan Memnun

Kaparoz’un ulaştığı vatandaşlar ise uygulamayı desteklediklerini söylediler:

Haşim Kul (45): “Hükümetimizi kutluyorum, kesinlikle çok yerinde bir uygulama. Yani bu devirde bedava bir şey var mı? Gidin bakkala, manava ne alırsanız karşılığında para istiyorlar. Sonuçta bizim de kafamız kazan gibi oluyor. Bedava versen izlenmez ama günde 20.-TL vereceklerse, her gün olmasa da bazı günler izlemeyi düşünebilirim. Fakirliğin gözü kör olsun.”

Sümeyra Yahşi (29): “Ben şu an çalışıyorum ancak işlerimiz biraz kötü. Dolayısıyla işyerinde 6 saat kadar seyretme şansım olabilir. Ancak ‘evinde seyret’ derlerse bu mümkün değil. Sonuçta bizim de bir huzurumuz var, yani 20.-TL gelecek diye evdeki huzurumuzu bozamam. Ancak dediğim gibi işyerinde düşünülebilir.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Bu adamı kafamıza vura vura seyrettirmek için üstüne para veriyorlar peki yıpranma payımız ne olacak?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...