Yolsuzluklar İçin Kayyımlardan Savunma: “Biz Yemesek Onlar Yiyecekti”

Daha önceden kayyım atanan Ağrı, Siirt, Van, Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri belediyelerindeki yolsuzlukların Sayıştay raporlarıyla belirlenmesinden sonra kayyımlardan konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

“Vatandaşımız Rahat Olsun”

Kayyım atanan belediyelerdeki yolsuzlukların büyütüldüğünü söyleyen bir kayyım “Bakın arkadaşlar ben otuz yıldır bu belediyecilik işindeyim. Gerçekçi olmak gerekirse bu işlerin tabiatında biraz götürmek vardır. Hatta biz hangi işlerde götürme olacağını önceden belirleriz, o işleri götürü usulle ihaleye veririz. İhalede malı götürüp, devleti soyacak kişiler başvurularını yapar. Ona göre bir tertip, bir nizam içinde bu işler yürütülür. Yani yolsuzluk denilince böyle gizli kapılar ardında çevrilen dolaplar gibi aktarılıyor. Böyle bir şey kesinlikle yok, vatandaşımız bu anlamda rahat olsun. Bütün işlemler baştan sona kadar tam bir şeffaflık içinde yürütülüyor. Hangi ihaleden kim ne kadar götürecek, götürdüğü parayı nasıl kullanacak bunlar zaten belli. Şartnameyi okuyan kişi bunu üç aşağı beş yukarı anlar. Eskiden yani kayyımdan önce, bu bölgelerimizde götürü usulü yapılan işlerden elde edilen gelirler PKK’ya aktarılıyordu. Biz bu para akışının önünü kestik. Bütün bu gürültü patırtının, kopartılan bu fırtınaların nedeni bu. Çok açık olarak ifade ediyorum ki biz yemesek onlar yiyecekti. Ben vatandaşlarımıza bunun garantisini verebilirim, bir şekilde bu paralar yenecekti. Vatandaşımız bu noktada bir kayba uğramış gibi düşünmesin kendini. Milletimizin cebinden bir kuruş fazladan para çıkmış değil” dedi.

“Hatice’ye Değil Neticeye Bakalım”

Açıklamalarını sürdüren kayyım “Efendim Ağrı’da borç eksik yazılmış, Van’da alacaklar unutulmuş, Siirt’te tapu kayıtları hatalı yapılmış, Diyarbakır ve Mardin borca batmış. Lütfen Hatice’ye değil neticeye bakalım. Sayıştay raporu baştan sona Hatice Hanım’la ilgili. Tamam bunlar olmuş ama neticede bu paralar memleketimizde kalmış. Yani bunların PKK’ya gitmesi daha mı doğru olurdu? Ben vatandaşlarımızın konuya bu açıdan bakmalarını rica ediyorum. Biz yolsuzluklar nedeniyle bir miktar paramızı kaptırmış olabiliriz ama PKK’ya bir kuruş paramızı kaptırmadık. Kaptırmaya da niyetimiz yok” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...