3.Havalimanını Su Basması Üzerine Çalışmalar Durdurularak 4.Havalimanının Yapımına Başlandı

Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı başkanlığında acil olarak toplanan Bakanlar Kurulu, yaşanan su baskınından sonra kullanılamaz hale gelen 3.Havalimanının olduğu gibi bırakılarak 4.Havalimanının yapımına başlanmasına karar verdi.

“Üç Rakamı Bize Uğursuz Geldi”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakanlar Kurulu Sözcüsü “’Her şerde bir hayır vardır’ diye boşuna söylememişler. Henüz havalimanı açılmadan böyle bir olayın yaşanması aslında iyi oldu. Şimdi düşünsenize orada binlerce araç varken bu otoparkları su bassaydı neler olurdu? Dün bir araya gelerek konuyu değerlendirdik. Hükümetimizin genel görüşü ‘Cana geleceğine mala gelsin’ şeklinde. Arkadaşlarımız ‘Canımızı dişimize takar bir havalimanı daha yaparız’ dediler. Sayın Cumhurbaşkanımızın da verdiği moralle, kısa süren umutsuzluk havası bir anda dağıldı. Toplantı bitmeden, hemen orada Cengiz Holding arandı. Onlar da sağ olsun ‘Biz yaparız, siz üzmeyin tatlı canınızı’ diye beyanda bulunmuşlar. Üçüncü Havalimanı ile ilgili olarak heyecanımız da biraz azalmıştı. Artık onu baraj olarak falan bir şekilde değerlendireceğiz. Zaten bu üç rakamı her zaman bize uğursuz gelmiştir. Şimdi dördüncü havalimanı için kolları sıvamış durumdayız. Bizim uğurlu rakamımız dört. Keşke en baştan dördüncü havalimanını yapmış olsaydık diye düşündük ancak bu da Allah’ın bir hikmeti, bunda da bir keramet vardır diye düşünüyorum. Şu an mevcut şantiyeyi boşaltıyoruz, tüm ekipleri çektik. Dördüncü havalimanının yerine göre bir planlama yapacağız. Elimizdeki arsalara da bakıyoruz. Nasıl bir rant çıkar, arsa fiyatları nasıl etkilenir, bunları inceleyip son kararımızı vereceğiz” dedi.

Almanya’da Panik: “Türkler Ne Yapıyor?”

Henüz 3.Havalimanının etkisinden kurtulamayan Almanya ve Fransa’nın 4.Havalimanı ile ilgili gelişmeleri duymaları üzerine özellikle havacılık çevrelerinde büyük panik yaşandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir Alman yetkili “Türkler ne yapıyor, gerçekten de anlayabilmiş değiliz. Daha üçüncü havalimanı devreye alınmadan şimdi de dördüncü havalimanının dedikodusu çıktı. Türkler, uçak indirip kaldırmaya vakit bulamayacak kadar hızlı bir şekilde havalimanı yapıyorlar. Bunu kabul etmek durumundayız” dedi.

Fransız bir yetkili ise “Türkler insansız hava aracı gibi uçaksız havalimanı yapıyorlar. Akıllarından neler geçtiğini bilmeyi bırakın, tahmin bile edemiyoruz. Art arda açılan havalimanlarını hayranlık ve kıskançlıkla izliyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...