A Haber: “Polatlı’da Ele Geçirilen Kuru Soğanların İçinden FETÖ Yazısı Çıktı”

A Haber, kuru soğandaki büyük oyunu ortaya çıkarttı. Ankara Polatlı’da ele geçirilen kuru soğanları doğrayan jandarma ekipleri büyük bir şaşkınlık yaşayarak olayı A Haber’e iletmesi üzerine haberi araştırmak üzere olay yerine giden A Haber muhabiri doğa üstü bir görüntüye tanık oldu.

“Büyük Oyun Polatlı’da Ortaya Çıktı”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan A Haber yetkilisi “Açıkçası olay bize iletildiğinde biz tam olarak ne olduğu bilmiyorduk. Bize Polatlı’da tuhaf gelişmeler yaşandığı söylendi. Biz de genç bir arkadaşımızı buraya yönlendirdik. Bir saat sonra şoka girmiş biçimde bizi aradı. Dili tutulmuştu, eliyle karnını tutuyordu. Biz telefondaydık ama konuşmasından böyle olduğu belli oluyordu. Daha sonra kendisini toplayıp, depoda ele geçirilen şüpheli soğanların içinden FETÖ yazısı çıktığını söyledi. Biz hemen görüntü istedik. Bütün haber merkezi toplanmıştık. Yaklaşık on dakika sonra telefon aracılığıyla fotoğrafları gönderdi. Kuru soğandaki oyun ortaya çıkmıştı. Gözyaşları içinde kalmıştık. Çünkü bizler soğanı değil, büyük resmi görmüştük” dedi.

“Patatesten Allah, Kuru Soğandan FETÖ Çıkıyorsa Biz de Bu Vatan İçin Soğan Değil, Patates Yeriz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bildiğiniz gibi bu yaşanan ilk değil, bugüne kadar çeşitli sebzelerin içinden Allah yazısı çıkmıştı. Özellikle domatesi ben net olarak hatırlıyorum, yanılmıyorsam patatesten de böyle bir yazı çıkmıştı. Bugün ise hiç beklemediğimiz, tamamen ters yönde bir olay gerçekleşti. İlk kez, bir sebzeden, bir terör örgütünün adı çıkmış oluyor. Biz de A Haber olarak bu olayı gündeme getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette bu başarıdaki en büyük pay muhabirimize ait. Kendisi hâlâ şokun etkisinde, o gün bugündür soğan yemiyor. Biz de bu büyük oyunu gördükten sonra kuru soğan konusunda temkinliyiz. Eğer patatesten Allah, kuru soğandan FETÖ çıkıyorsa, biz de bu vatan için kuru soğanı bırakır patates yeriz. Bu vatan ne zorluklarla kuruldu. İnsanlar canlarında geçmişler, biz bir kuru soğandan mı vazgeçemeyeceğiz?” dedi.

“Artık Kuru Soğanla İlgili Haber Yapmak Teröre Hizmet Etmektir”

Diğer medya gruplarına da gözdağı veren yetkili “Biz A Haber olarak bugünden sonra kuru soğan satılmasını, bununla ilgili haber yapılmasını doğru bulmuyoruz. Yani bu sebzemiz artık soğanlıktan çıkmış bir nevi silah olmuş. Yok fiyatı artmış, yok şöyle olmuş. Namlusu devlete yöneltilen bir insansız sebze aracına dönmüş durumda kuru soğan. FETÖ’nün elindeki silahı haber yapmak da bir anlamda teröre hizmet etmek oluyor. Terörün sözcülüğünü yapanlar kuru soğan diye ortalarda dolaşabilirler ancak bize yakışan kuru soğanı duymamak, görmemek, konuşmamaktır” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...