Vali Yardımcısı Mustafa Arat, Atama Bekleyen İşsiz Gençlerin Umudu Oldu

Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, atama bekleyen yüz binlerce işsiz gencin umudu oldu. Vali yardımcısı Arat’ın Kızılcaköy’de toprağı ve suyu kirletecek jeotermal santrale karşı eylem yapan kadınlarla konuştuğu videonun sosyal medyada gündem olmasından sonra atama bekleyen işsiz gençler, gelecekle ilgili olarak umut dolu mesajlar verdi.

Murat Tomurcuk (25): Videoyu izleyene kadar hayattan bezmiş durumdaydım. Kendimi işe yaramaz, kimsenin iş vermeyeceği bir insan olarak görüyordum. Ancak şu an biliyorum ki hiçbir şey olamazsam en azından vali yardımcısı olabilirim. İnanın ben uzman yardımcısı olarak işe başlasam havalara uçacak bir durumdaydım. Şu an valilik, en azından bir vali yardımcılığı istiyorum. Bunu yapabileceğimi biliyorum.

Munise Kar (25): Okulu bitireli iki yıl oldu, bugüne kadar belki bin farklı yere başvurdum ancak ne yazık ki olumlu bir sonuç alamadım. Ailem de benden umudu kesti. Bir ilana başvuracağım zaman babam ‘Kızım seni neden alsınlar ki işe, meşgul etme insanları’ diyor. Ben 1993 doğumluyum. 1992 yılında İzmit’teki prezervatif fabrikası işçileri, ücretlerinin düşüklüğü nedeniyle greve gitmiş. Babam hayatımı o greve borçlu olduğumu söyler hep. İş bulamayacağımdan bir o kadar emindi kendisi. Ancak iki gün önce Vali Yardımcısının videosunu izleyince anneme ‘Biz bu kıza haksızlık ettik’ demiş. Dün arkadaşlarını arayıp, uygun iş olup olmadığını sormuş. Kahvede de benim vali olacağımı söylemiş arkadaşlarına. Ailece moralimiz çok düzeldi, en kısa sürede iyi bir pozisyona atamamın yapılmasını bekliyorum.

Saliha Duru (29): Bizler belki de işsizlik psikolojisiyle kendimize haksızlık etmişsiz. Vali, vali yardımcısı dediğimiz zaman insanın gözünde üst düzey bir profil canlanıyor ancak sonuçta onlar da bizim gibi birer insan. Yani bizim gibi de demeyelim, biz ifade, duruş konusunda belki biraz daha ileride olabiliriz. Dün, Aydın Valiliği Sekreterliğine özgeçmişimi gönderdim. Bugün, yarın ararlar diye tahmin ediyorum. İşe uygun olacak biraz alışveriş yapmam gerekiyor, üst baş anlamında, onun dışında tam anlamıyla göreve hazırım. Valimiz uygun görürse kendisinden görevi devralırım, olmadı vali yardımcılığı olabilir. Şu anki vali yardımcısına da uygun bir iş bulabiliriz. Yani herkesin kabiliyetine göre bir iş bulunabilir. Kabiliyetsizlik de sınırlı bir kabiliyettir diye düşünüyorum ben, insanlara böyle bakıyorum. Dolayısıyla kendisinin kabiliyetsizliklerine uygun bir iş yaratılabilir.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...