Burhan Kuzu’dan 20 Alıp, Erdoğan’a 190 Ödeyen Kılıçdaroğlu Haftayı 170 Bin Zararla Kapattı

CHP yetkilileri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu hafta Burhan Kuzu’dan 20 Bin lira tazminat kazanırken, Erdoğan ve yakınlarına 190 bin lira tazminata mahkûm edildiğini söyleyerek haftayı net olarak 170 bin lira içeride kapattığını açıkladılar.

“Hedefimiz Haftayı En Azından Tapi Kapatmaktı”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan parti yetkilisi “Maalesef haftanın sonunu istediğimiz şekilde getiremedik. Hedefimiz haftayı en azından tapi kapatmaktı. Biz Burhan Kuzu’dan gelecek parayı Sayın Erdoğan’a vererek aradan sıyrılmayı hedeflemiştik ancak şansımız yaver gitmedi. Burhan Kuzu’dan gelen tazminatın düşük, Erdoğan’a giden tazminatın da tahminlerimizden yüksek olması hesaplarımızı alt üst etti. Bu hafta Erdoğan için iyi bir hafta oldu diyebilirim, ancak Burhan Abi’nin maaş gitti. Kemal Bey de annesinden kalma burma bilezikleri okutmak durumunda kalacak. Ancak önümüzdeki yılın başında sonuçlanacak çok sayıda davamız var, özellikle şubat ayında mahkemelerden iyi bir rakam kaldıracağımızı düşünüyor Kemal Bey. Tabii bu işler riskli. Yani haftaya para kaldıracağım diye başlarsınız, donunuza kadar bırakır gidersiniz. Veya kaybetmeden dikkatli oynayayım dersiniz bir de bakmışsınız milyonlar kazanmışsınız. Talih meselesi” dedi.

“2019’da Malı Götüreceğiz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Kötü bir alışkanlık olduğunu biliyoruz ancak yapacak bir şey yok. İnsanoğlu ham süt emmiş. İster istemez bu tazminat ve para konuları bir süre sonra insanda heyecan yaratmaya başlıyor. Parayla bir şey yapacağımızdan değil, o farklı bir duygu. Tazminat işine bulaşmayan bilemez. Son dönemlerde Sayın Genel Başkanımız da her gün ilk iş olarak tazminat davalarına bakıp, yeni davaları konuşmaya başladı. Başka konularda olmasa da bu konuda son derece hırslı olduğunu söyleyebilirim. Bizlere de sürekli olarak “2019’da malı götüreceğiz” diyor ama dava sonuçları maalesef hep aleyhimize. Kolu çekiyoruz çekiyoruz bir şey gelmiyor, sanki makinelerde hile var gibi. Şu an açıklayamayacağım çok yüksek tutarlı bir dava üzerinde çalışıyoruz. Tek seferlik bir iş ama para büyük. Kemal Bey bu dava için ‘Büyük vurgun’ diyor. Bakalım göreceğiz. Vurgunu biz de yiyebiliriz elbette. Tazminat işleri biraz böyledir, bir gün gelir, bir gün gider. Ama o aradaki adrenalin de bize yeter” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...