El Kaide’den Siirt Müftüsü’ne Destek: “Kendisi Öfkeli Bir Abimizdir, Yanlış Anlaşıldı”

IŞİD ve El Kaide teröristlerinin kanlı eylemlerini hatırlatarak, gazetecilere katliam çağrısı yapan ve teröristler tarafından öldürülmeden önce özür dilemelerini tavsiye eden Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’a IŞİD ve El Kaide’den destek geldi.

El Kaide: “Siirt Müftüsü Öfkeli Bir Ağabeyimiz, Kötü Niyeti Yok”

Bir El Kaide üyesi tarafından yapılan açıklamada “Siirt Müftüsü yanlış anlaşıldı, kendisi yaşadığı şehirde son derece iyi niyetli bir insan olarak tanınıyor. Biz kendisinin hedef gösterilmesini kesinlikle doğru bulmuyoruz. Muhtemelen bir şeye sinirlenmiş, belki evde bir olay yaşanmış, buna üzülmüş. Sonuç olarak öfke içinde söylenmiş sözler bunlar. Müftümüz de öfkeli bir ağabeyimiz, bu sözüne bakarak bazı yanlış yorumlar yapılmaması gerekir. Belki de daha önceden yaşadığı hoşnutsuzluklar, dışlanmalar, hakaretler neticesinde böyle bir söz söylemiş olabilir. Bunu böyle radikal bir şeymiş gibi ele almamak gerek. Bizim kendisiyle hiçbir ilişkimiz de yok, öyle gazetelerde görünce bir yorum yapalım dedik. Yoksa tanıdığımız ettiğimiz bir kişi değil. Kimdir, nedir bilmiyoruz” dedi.

IŞİD: “Dil Sürçmesi Sonucunda Charlie Chaplin Yerine Charlie Hepdo Demiş Olabilir”

Bir IŞİD üyesi ise yaptığı açıklamada “Siirt Müftüsü’nün sinema ile ilgili yaptığı yorumlar gazeteciler tarafından değiştirilerek farklı bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim öğrendiğimize göre kendisi Charlie Chaplin demek istemiş ancak dil sürçmesi sonucu Charlie Hebdo demiş. Orada bulunan bazı art niyetli gazeteciler de hemen bu sözün üzerine atlamışlar. Biz bu gazetecilerin de kim olduğunu biliyoruz. Ama Siirt Müftüsü kimdir onu bilmiyoruz. Hiçbir şekilde merak da etmiyoruz. Gazetelerde adına rastlayınca görüşümüzü beyan edelim istedik.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...