Erdoğan’ın Ay’dan Tüm Dünya’ya Seslenme Projesi Türkiye’yi Yeniden Bir Araya Getirdi

Konyalı bilim adamlarının geliştirdiği ‘Cumhurbaşkanımız Ay’dan Bütün İnsanlığa Sesleniyor Projesi’ bölünmüş Türkiye’yi yeniden bir araya getirdi. Proje gerçekleşirse bilim adamlarının yaptığı uzay araştırmaları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan Ay’a giderek oradan bütün dünyaya ve tüm insanlığa seslenecek. Proje gerçekleşirse Ay yüzeyine prompter çıkartan ilk ülke de Türkiye olacak. Kaparoz yeni proje için halkın nabzını tuttu:

Meliha Gündol (61): Amerika ve Rusya Ay’a gitti mi? Ben bundan kuşku duyuyorum. Bugün Ay’a gidebilecek iki ülke olduğunu düşünüyorum: Türkiye ve Katar. Katar teknolojik anlamda iyi ancak vizyon tarafları eksik. Biz de vizyon olarak iyiyiz ancak teknoloji tarafında eksiğimiz var. Daha doğrusu vardı. Konyalı bilim adamları bu eksiği kapatacak gibi görünüyor. Ben de Konyalıyım.

Muhittin Tortu (45): Belki zaman zaman kendilerini eleştirdik ama Konyalı bilim adamları bu kez bizi yanılttılar. Bu projeyi sonuna kadar destekliyorum. Parasal anlamda da bir miktar destek çıkabilirim. Yani aşk olsun diyorum Konyalı bilim adamlarına da. Nereden akıllarına gelmiş şimdi bu. Böyle gelişmeleri hep başka ülkelerde izliyoruz, hani böyle 10’dan başlayarak geriye doğru sayıyorlar. Sonra füze uzaya doğru yol alıyor. Düşündükçe içim bir tuhaf oluyor. Bunun Türkiye’de gerçekleşeceğini düşünmek bizim için bir hayaldi. Ancak şimdi gerçek oluyor.

Tim Fortune (49): Projenin kapsamı genişletilerek Trump ve Putin’i de içine alırsa daha güzel bir mesaj olur diye düşünüyorum. Sonuçta araç zaten oraya kadar gidecek, uzay gemisi biraz genişçe tutulursa sorun kalmaz. Yakıt ücreti de yolcular arasında paylaştırılabilir. Ben çok güzel bir proje olacağını düşünüyorum, bilime ve insanlığa nasıl hizmet edilirmiş tüm dünya görecek.

Ayşen Gezgi (22): Gerçekten çok güzel bir proje. 2023’ün falan beklenmesini de doğru bulmuyorum. ‘Kervan yolda düzülür’ diye güzel bir sözümüz vardır, ben öyle aşırı bir hazırlık yapılmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Bence yola çıkılması bile yeterli. O gün geldiğinde A Haber’i açıp televizyonun başına geçeceğim ve bu tarih ana tanıklık edeceğim. Sayın Cumhurbaşkanımız da tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı verecek, bizleri kucaklayacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...